REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Rosyjska telewizja wykopana z Polski. KRRiT daje bana

Koniec miękkiej gry, w polskiej telewizji nie ma miejsca na rosyjską propagandę. KRRiT właśnie wykreśliła rosyjskie kanały z rejestru programów rozprowadzanych. Operatorzy telewizyjni muszą zablokować dostęp do rosyjskich kanałów w swoich ofertach.

24.02.2022
19:18
dekoder tvp dvb-t2 hevc telewizja polska 2022
REKLAMA

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji właśnie opublikowała komunikat o podjęciu zdecydowanych działań w odpowiedzi na rosyjską napaść na Ukrainę. Jeśli lubisz oglądać rosyjskie kanały telewizyjne, bardzo mi przykro – już ich nie pooglądasz.

REKLAMA

W związku z rozpoczęciem przez Federację Rosyjską działań wojennych na Ukrainie, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej, KRRiT podjęła uchwałę w sprawie wykreślenia z rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych.

Wykreślenie dotyczy pięciu kanałów:

  • RT (Russia Today)
  • RT Documentary
  • RTR Planeta
  • Sojuz TV
  • Russija 24

Wykreślenie z rejestru oznacza, iż powyższych kanałów nie można rozprowadzać ani w sieciach kablowych i satelitarnych, ani na platformach internetowych.

Ban na rosyjską telewizję – operatorzy będą zmuszeni zareagować.

Jeszcze zanim KRRiT przyjęła uchwałę, rzecznik Orange poinformował o wyłączeniu wszystkich rosyjskich kanałów w telewizji od Orange:

To jednak chlubny wyjątek. Do momentu publikacji komunikatu KRRiT rosyjską propagandę rozsiewaną przez Russia Today można było oglądać u większości dostawców telewizji satelitarnej i kablowej w Polsce.

REKLAMA

Reakcja polskich operatorów telewizyjnych jest o tyleż rozczarowująca, iż kontynuowały one emisję rosyjskich kanałów (dez)informacyjnych pomimo ewidentnych działań propagandowych, nawet po tym, jak na zablokowanie kanałów Rossija RTR, Rossija 24 i TV Centr zdecydowały się władze Łotwy.

Rosyjskie kanały propagandowe zostaną zablokowane, ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Prawdziwa walka z dezinformacją toczyć się będzie na arenie cyfrowej. Zarówno MON, jak i RCB opublikowały dziś zalecenia dla obywateli i firm, które stanowią niezbędne minimum, jakie każdy z nas powinien zastosować, by obronić się przed propagandową machiną wybielającą działania Rosji na arenie międzynarodowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA