REKLAMA

Cały Mac w klawiaturze. Apple chce wskrzesić sprzęt z czasów Amigi i ZX Spectrum

Apple pracuje nad komputerem, który zmieściłby się w klawiaturze. Nieco grubsza konstrukcja Magic Keyboard mieściłaby wszystkie podzespoły poza ekranem. Wystarczyłby jeden przewód do zasilania i przesyłania obrazu oraz danych. Tym samym historia rozwoju komputerów zatoczyłaby koło.

25.02.2022 17.42
Cały Mac w klawiaturze. Pomysł Apple niczym Amiga
REKLAMA

Apple właśnie opatentował niezwykły komputer, który byłby duchowym następcą maszyn, na których wychowało się pokolenie dzisiejszych 30- i czterdziestolatków. Miałby to być duchowy następca komputerów Amiga, ZX Spectrum czy Commodore 64.

REKLAMA

Nowy Mac Mini może być po prostu klawiaturą.

W patencie uzyskanym przez Apple widzimy grafikę pokazującą nieco grubszą wersję klawiatury Magic Keyboard. Wewnątrz niej mają się mieścić wszystkie podzespoły komputera, w tym płytę główną ze zintegrowanym czipem z rodziny Apple M oraz pamięć na dane.

 class="wp-image-2065504"

Komputery MacBook Pro, MacBook Air i Mac Mini pokazują, jak mało miejsca zajmują wszystkie komponenty. Nie ma wątpliwości, że w obecnej formie zmieściłyby się one wewnątrz konstrukcji klawiatury. MacBook Air udowodnił, że procesor Apple M nie wymaga aktywnego chłodzenia, więc wewnątrz obudowy nie trzeba przewidywać miejsca na wentylator ani na akumulator, ponieważ mówimy o komputerze stacjonarnym.

Taki komputer wystarczyłoby podłączyć do monitora pojedynczym przewodem, zapewne w standardzie Tunderbolt 3 lub 4. Taki przewód dostarczyłby zasilanie do komputera wprost z monitora, a do monitora wysłałby obraz i umożliwiłby transmisję danych. Moduł Bluetooth nowego komputera pozwoliłby na komunikację z bezprzewodowymi myszkami, a wszelkie akcesoria (np. zewnętrzne dyski) podłączalibyśmy do monitora.

 class="wp-image-2065507"

Jeśli w dzisiejszych czasach ktoś zrobi taki komputer, to będzie to Apple.

REKLAMA

Pomysł wydaje się genialny w swojej prostocie, tym bardziej że Apple ma już wszystkie elementy układanki potrzebne do stworzenia takiego komputera stacjonarnego. Ta koncepcja niezwykle mi się podoba, szczególnie że moim pierwszym komputerem była Amiga 600.

Render w grafice tytułowej: Vissles

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA