REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung sprzedaje NFT na TV. Nowa aplikacja pozwala na "kupno i obrót cyfrowymi dziełami sztuki"

To nie żart. To rzeczywistość 2022 roku. Samsung jest kolejną firmą technologiczną chcącą zarobić na NFT. Z tego powodu gigant przygotował nową aplikację dla swoich telewizorów. NFT Platform powstało w celu odkrywania i kupowania cyfrowych dzieł sztuki, a także obrotu nimi z poziomu TV MICRO LED oraz telewizorów Neo QLED i The Frame.

03.01.2022
20:41
Samsung ma aplikację NFT dla nowych telewizorów z 2022 r
REKLAMA

Otrzymałem dzisiaj wiadomość prasową od firmy Samsung, dotyczącą nowych telewizorów z linii na 2022 rok. Chociaż modele Micro LED zapowiadają się absolutnie rewelacyjnie, co innego przykuło jednak uwagę. Moje brwi uniosły się w geście zdziwienia, gdy w akapicie poświęconym nowościom oprogramowania znalazłem pozycję NFT Platform. To nie żaden błąd. Samsung umożliwi kupowanie tokenów NFT z poziomu swoich najnowszych telewizorów. Ugh…

REKLAMA

NFT Platform w telewizorach Samsung to aplikacja do "kupna oraz obrotu cyfrowymi dziełami sztuki".

 class="wp-image-1995782"
Nowy Samsung Micro LED, o którym więcej dowiemy się na CES

Samsung informuje o nowej aplikacji dla swojego systemu SmartTV w oficjalnej wiadomości prasowej. NFT Platform jest wymieniane w zestawieniu z innymi nowymi programami oraz funkcjami dla telewizorów Samsung na 2022 rok: Gaming Hub, Watch Together oraz Smart Calibration. W tej samej wiadomości prasowej możemy przeczytać:

NFT Platform: aplikacja ta wykorzystuje intuicyjną, zintegrowaną platformę w celu odkrywania i kupowania cyfrowych dzieł sztuki, a także obrotu nimi, za pośrednictwem ekranów MICRO LED oraz telewizorów Neo QLED i The Frame.

W ten sposób posiadacze dzieł z certyfikatami NFT będą mogli je wyświetlać na swoich wielkich ekranach, łechcząc ego przed telewizorami 4K oraz 8K. Oczywiście nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wyświetlić ten sam plik graficzny na dowolnym innym wyświetlaczu, przez dowolną inną osobę, ale nie wspominajcie o tym przy posiadaczach tokenów NFT. Bardzo tego nie lubią.

Samsung to nie jedyna wielka firma ze świata nowych technologii, która eksperymentuje z NFT.

REKLAMA

Bardzo aktywni na tym polu są wydawcy gier wideo. Ubisoft - twórca takich serii jak Assassin's Creed czy Watch Dogs - zapowiedział stworzenie uniwersalnej platformy Ubisoft Quartz umożliwiającej zakup wirtualnych przedmiotów kosmetycznych z certyfikatami NFT w swoich grach. Pierwszym tytułem mającym wykorzystywać NFT w portfolio Ubisoftu ma być taktyczna strzelina Ghost Recon Breakpoint.

Później o NFT zrobiło się głośno za sprawą zamiaru wdrożenia tokenów jako unikalnych usług oraz przedmiotów do oczekiwanej gry STALKER 2. Na szczęście pod wpływem masowej krytyki graczy, wydawca wycofał się z tego pomysłu. Swoje zainteresowanie NFT wyraża natomiast prezes Square Enix: wielkiego wydawnictwa gier wideo, odpowiedzialnego za takie marki jak Final Fantasy czy Tomb Raider. Jak to napisał Piotr Grabiec, niedługo nawet rzepa w Animal Crossing będzie NFT.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA