REKLAMA

PUBG: Battlegrounds stał się darmowy. Dzisiaj może zagrać w niego każdy, na PC i konsoli

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) to jedna z najpopularniejszych gier battle royale wszech czasów, a także jedna z niewielu wydanych w płatnym modelu. Teraz to się zmienia. Po pięciu latach od premiery PUBG dla stacjonarnych platform stało się darmowe. W grę może już bezpłatnie zagrać każdy na komputerach oraz konsolach PlayStation i Xbox.

12.01.2022 07.38
PUBG: Battlegrounds jest za darmo: pobierz na PC i konsole
REKLAMA

Wbrew powszechnie panującej opinii, PUBG wcale nie jest pierwszą grą battle royale. To jednak PlayerUnknown’s Battlegrounds doprowadził do eksplozji popularności tego subgatunku. Bardzo możliwe, że gdyby nie komercyjny sukces PUBG, nie mielibyśmy dzisiaj do czynienia z takimi grami jak Fortnite, H1Z1, Call of duty: Warzone czy Apex Legends. PUBG wprowadziło gry battle royale do mainstreamu. Najpierw do salonów komputerowych graczy, potem na urządzenia mobilne.

REKLAMA

Szacuje się, że od premiery gry w 2017 roku, stacjonarne PUBG: Battlegrounds znalazło ponad 70 milionów nabywców. Gra błyskawicznie zdobyła naśladowców, próbujących przekonać do siebie fanów Battlegroundsa darmowym modelem Free2Play. To właśnie dostępność darmowych gier battle royale sprawiła, że w ostatnich latach popularność stacjonarnego PUBG: Battlegrounds malała - w przeciwieństwie do jego darmowej, mobilnej wersji na smartfony i tablety, która pozostaje jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Twórcy wyciągają z tego wnioski, zamieniając stacjonarne PUBG w grę Free2Play.

PUBG: Battlegrounds jest już darmowe. Na konsolach obu generacji oraz komputerach osobistych.

PUBG: Battlegrounds zainstalujemy bez ponoszenia żadnych kosztów na stacjonarnym komputerze albo laptopie, pobierając grę za darmo ze Steam. Posiadacze konsol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series również mogą pobrać PUBG za darmo, odwiedzając cyfrowe sklepy zintegrowane z tymi platformami. Właśnie pobieram PUBG: Battlegrounds na swoje PlayStation 5. Niestety, dostępna jest wyłącznie edycja gry dla PS4, uruchamiana w trybie wstecznej kompatybilności. Na natywną wersję dla konsol ósmej generacji trzeba jeszcze poczekać, o ile ta kiedykolwiek się ukaże.

REKLAMA

Przejście na darmowy model wywołało wzrost popularności PUBG. W kilkanaście godzin od przełączenia dźwigni Free2Play grę Battleground na Steam uruchomiło ponad 300 tysięcy graczy. Warto jednak zaznaczyć, że PUBG na Steam wciąż jest daleko w tyle za takimi konkurentami battle royale jak Apex Legends (aktualnie trzecia najpopularniejsza gra tej platformy) czy Super People - najnowszy hit subgatunku. Wydawca Krafton ma jednak ambitne plany względem PUBG, chcąc wspierać ten tytuł przez wiele kolejnych lat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA