REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kibice wracają do Spodka! Finały IEM Katowice 2022 z wielką pulą nagród i tylko dla zaszczepionych

Organizator finałów IEM Katowice 2022 - ESL Gaming - przedstawił ostatnie szczegóły dotyczące największej e-sportowej imprezy w Europie. Zmienia się naprawdę wiele - od identyfikacji wizualnej, po przygotowane atrakcje, kończąc na oczekiwanym powrocie kibiców do katowickiego Spodka.

12.01.2022
16:47
IEM Katowice 2022 z kibicami w Spodku. Trzeba mieć certyfikat
REKLAMA

To już dziesiąty raz, kiedy rozgrywki Intel Extreme Masters są organizowane w Katowicach. Od debiutanckiej imprezy w 2012 roku minęła dekada. Kawał czasu. Z okazji wyjątkowego jubileuszu IEM Katowice, organizatorzy finałów przygotowali specjalną stronę internetową, podsumowującą 10-letnią przygodę z e-sportem na Śląsku. Warto tam zajrzeć, bo materiały zza kulis są naprawdę ciekawe, nawet dla osób bez fascynacji turniejowym graniem.

REKLAMA

Po dwóch latach pandemii kibice wracają do Spodka. O ile posiadają certyfikat COVID.

Organizatorzy imprezy ostatecznie potwierdzili to, co było wiadome już wcześniej: IEM Katowice 2022 odbędzie się z udziałem publiczności. Kibice ponownie wypełnią halę Spodka, lecz z powodów globalnej pandemii zdecydowano się na dodatkowe środki bezpieczeństwa: finały IEM są w tym roku biletowane, a wstęp do Spodka będą mieli wyłącznie kibice z aktualnym Unijnym Certyfikatem COVID. Certyfikaty innych krajów i organizacji bądź negatywne testy wirusowe nie będą respektowane.

Na szczęście dodatkowy wymóg nie jest żadnym problemem dla odpowiedzialnych graczy oraz kibiców z Unii Europejskiej. Bilety na finały IEM 2022 Katowice wyprzedały się na pniu. Również te najdroższe, w pakiecie VIP, z cenami sięgającymi 6000 złotych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by kibicować za darmo, z wygodnego domowego fotela, oglądając transmisję IEM za pomocą Twitcha. Warto dodać, że w tym roku - właśnie ze względu na pandemię - finałom nie będzie towarzyszyć efektowna strefa wystawowa IEM Expo.

 class="wp-image-2006030"

W finałach IEM Katowice 2022 najlepsi e-sportowcy z całego świata będą walczyć o 1,5 miliona dolarów.

REKLAMA

Okrągły milion dolarów stanowi tegoroczna pula nagród dla drużyn grających w CS:GO, z kolei pół miliona dolarów to pula przygotowana z myślą o strategii StarCraft II. Wśród drużyn grających w CS:GO swoich sił spróbuje m.in. Wisła All in! Games Kraków - oficjalna sekcja e-sportowa Wisły Kraków, z zaproszeniem jako krajowa drużyna gospodarza.

Finałowe rozgrywki IEM Katowice 2022 będą miały miejsce od 25 do 27 lutego 2022 roku, w katowickim Spodku. Ostatnia pula biletów będzie możliwa do kupienia jeszcze w styczniu, ale wciąż nie znamy dokładniejszej daty rozpoczęcia sprzedaży.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA