REKLAMA

Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro biją rekordy jeszcze przed premierą. Co o nich wiemy?

Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro okazały się hitem jeszcze zanim trafiły do sprzedaży. Fani wykonali rekordową listę rezerwacji. Czego można spodziewać się po nowych topowych smartfonach chińskiej firmy? Sprawdzamy.

23.12.2021 09.19
Xiaomi 12 i 12 Pro biją rekordy przed premierą. Co już wiemy?
REKLAMA

Uwielbiana przez Polaków firma rodem z Chin idzie jak burza i szykuje się do premiery kolejnej generacji swoich topowych smartfonów - tym razem z rodziny Xiaomi 12. Telefony mają pojawić się oficjalnie jeszcze w tym roku. Zainteresowanie nowymi urządzeniami na rodzimym rynku jest ogromne, a w zaledwie dwóch chińskich sklepach ponad 200 tys. ludzi zdecydowało się zarezerwować Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro w ciemno.

REKLAMA

Okazuje się przy tym, że to ten droższy i lepiej wyposażony Xiaomi 12 Pro cieszy się w sklepach takich jak Tmall i JD większym zainteresowaniem niż drugi z oczekiwanych modeli. Zamówienie na ten model złożyło 113 tys. osób. W przypadku tańszego Xiaomi 12 dokonano we wspomnianych sieciach handlowych nieco mniej, czyli 98 tys. rezerwacji. Zamówienia będą realizowane zaraz po grudniowej premierze.

Xiaomi 12 - co już o nim wiemy?

Oficjalna prezentacja produktów jest dopiero przed nami, ale do sieci trafiły już pierwsze informacje na ich temat. Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro mają być wyposażone w zupełnie nowy procesor Qualcomma nazywany Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm), który wcześniej trafił do sprzedawanego w Chinach telefonu Moto Edge X30.

Xiaomi 12 będzie przy tym sporo mniejszy od Xiaomi Mi 11, a jego wymiary zewnętrzne to zaledwie 152.7 x 70.0 x 8.6 mm. Wynika to z faktu, że producent zdecydował się na 6,2-calowy wyświetlacz z obsługą technologii LTPO, który będzie odświeżany z częstotliwością do 120 Hz.

Cieszą też wieści, że wyświetlacz w Xiaomi 12 będzie symetryczny.

Ramki dookoła ekranu Xiaomi 12 mają być cieńsze, a w dodatku ta dolna ma mieć taką samą grubość, co górna - co jest świetną wiadomością. Jak dotąd na taki ruch decydował się głównie Apple, a w telefonach z Androidem ta dolna krawędź była zwykle nieco grubsza niż górna.

Na zdjęciach, które trafiły do sieci, widać okrągłe wycięcie na przedni aparat w ekranie oraz główny aparat składający się z trzech obiektywów - przy czym ten główny jest wyraźnie większy od pozostałych (są nimi telefoto i ultrawite). Moduł foto ma robić zdjęcia o wielkości 50 Mpix.

Jeśli chodzi o ładowanie, to jeśli tylko plotki się potwierdzą, Xiaomi 12 będzie uzupełniał energię w akumulatorze o pojemności 4500 mAh lub 5000 mAh z mocą 120 W przy połączeniu kablowym oraz 100 W przy ładowaniu bezprzewodowym. Możliwe jednak, że te wartości będą nieco niższe.

Oprócz tego w sprzedaży mają się pojawić Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X i Xiaomi 12 Ultra.

Xiaomi 12 Pro będzie miał zapewne te same wymiary co Xiaomi 12 oraz identyczny układ aparatów na pleckach - wskazują na to zdjęcia etui, które wyciekły do sieci. Niewykluczone jednak, że w tym modelu pojawi się więcej RAM-u, a także ekran o wyższej rozdzielczości i/lub matryca o wyższej rozdzielczości.

REKLAMA

W przypadku modelu Xiaomi 12X możemy liczyć na niższą cenę. Możliwe też, że pojawi się w nim jeszcze mniejszy ekran oraz nieco mniej wydajne podzespoły taki jak np. procesor Qualcomm Snapdragon 870. Byłby on wtedy godnym następcą modeli z linii Lite oraz konkurentem dla 5,4-calowych iPhonów z serii Mini.

Jeśli chodzi o Xiaomi 12 Ultra, to tutaj jak na razie zbyt wielu wieści nie ma. Spodziewamy się, że będzie miał podobną specyfikację techniczną co Xiaomi 12 i i Xiaomi 12 Pro, ale dostanie zupełnie inny, okrągły moduł foto zajmujący niemal całe plecki oraz wyraźnie większy wyświetlacz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA