REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro biją rekordy jeszcze przed premierą. Co o nich wiemy?

Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro okazały się hitem jeszcze zanim trafiły do sprzedaży. Fani wykonali rekordową listę rezerwacji. Czego można spodziewać się po nowych topowych smartfonach chińskiej firmy? Sprawdzamy.

Xiaomi 12 i 12 Pro biją rekordy przed premierą. Co już wiemy?
REKLAMA

Uwielbiana przez Polaków firma rodem z Chin idzie jak burza i szykuje się do premiery kolejnej generacji swoich topowych smartfonów - tym razem z rodziny Xiaomi 12. Telefony mają pojawić się oficjalnie jeszcze w tym roku. Zainteresowanie nowymi urządzeniami na rodzimym rynku jest ogromne, a w zaledwie dwóch chińskich sklepach ponad 200 tys. ludzi zdecydowało się zarezerwować Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro w ciemno.

REKLAMA

Okazuje się przy tym, że to ten droższy i lepiej wyposażony Xiaomi 12 Pro cieszy się w sklepach takich jak Tmall i JD większym zainteresowaniem niż drugi z oczekiwanych modeli. Zamówienie na ten model złożyło 113 tys. osób. W przypadku tańszego Xiaomi 12 dokonano we wspomnianych sieciach handlowych nieco mniej, czyli 98 tys. rezerwacji. Zamówienia będą realizowane zaraz po grudniowej premierze.

Xiaomi 12 - co już o nim wiemy?

Oficjalna prezentacja produktów jest dopiero przed nami, ale do sieci trafiły już pierwsze informacje na ich temat. Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro mają być wyposażone w zupełnie nowy procesor Qualcomma nazywany Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm), który wcześniej trafił do sprzedawanego w Chinach telefonu Moto Edge X30.

Xiaomi 12 będzie przy tym sporo mniejszy od Xiaomi Mi 11, a jego wymiary zewnętrzne to zaledwie 152.7 x 70.0 x 8.6 mm. Wynika to z faktu, że producent zdecydował się na 6,2-calowy wyświetlacz z obsługą technologii LTPO, który będzie odświeżany z częstotliwością do 120 Hz.

Cieszą też wieści, że wyświetlacz w Xiaomi 12 będzie symetryczny.

Ramki dookoła ekranu Xiaomi 12 mają być cieńsze, a w dodatku ta dolna ma mieć taką samą grubość, co górna - co jest świetną wiadomością. Jak dotąd na taki ruch decydował się głównie Apple, a w telefonach z Androidem ta dolna krawędź była zwykle nieco grubsza niż górna.

Na zdjęciach, które trafiły do sieci, widać okrągłe wycięcie na przedni aparat w ekranie oraz główny aparat składający się z trzech obiektywów - przy czym ten główny jest wyraźnie większy od pozostałych (są nimi telefoto i ultrawite). Moduł foto ma robić zdjęcia o wielkości 50 Mpix.

Jeśli chodzi o ładowanie, to jeśli tylko plotki się potwierdzą, Xiaomi 12 będzie uzupełniał energię w akumulatorze o pojemności 4500 mAh lub 5000 mAh z mocą 120 W przy połączeniu kablowym oraz 100 W przy ładowaniu bezprzewodowym. Możliwe jednak, że te wartości będą nieco niższe.

Oprócz tego w sprzedaży mają się pojawić Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X i Xiaomi 12 Ultra.

Xiaomi 12 Pro będzie miał zapewne te same wymiary co Xiaomi 12 oraz identyczny układ aparatów na pleckach - wskazują na to zdjęcia etui, które wyciekły do sieci. Niewykluczone jednak, że w tym modelu pojawi się więcej RAM-u, a także ekran o wyższej rozdzielczości i/lub matryca o wyższej rozdzielczości.

REKLAMA

W przypadku modelu Xiaomi 12X możemy liczyć na niższą cenę. Możliwe też, że pojawi się w nim jeszcze mniejszy ekran oraz nieco mniej wydajne podzespoły taki jak np. procesor Qualcomm Snapdragon 870. Byłby on wtedy godnym następcą modeli z linii Lite oraz konkurentem dla 5,4-calowych iPhonów z serii Mini.

Jeśli chodzi o Xiaomi 12 Ultra, to tutaj jak na razie zbyt wielu wieści nie ma. Spodziewamy się, że będzie miał podobną specyfikację techniczną co Xiaomi 12 i i Xiaomi 12 Pro, ale dostanie zupełnie inny, okrągły moduł foto zajmujący niemal całe plecki oraz wyraźnie większy wyświetlacz.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA