REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayStation 5 z pierwszym kontrolerem zewnętrznej firmy. Cena pada SCUF Reflex powala

SCUF to pierwsza firma, która masowo produkuje własne kontrolery kompatybilne z konsolą PlayStation 5. Wcześniej platforma Sony współpracowała wyłącznie ze świetnymi kontrolerami DualSense, kontrolerami ruchowymi PS Move oraz padami DualShock 4 obsługującymi gry PS4 uruchamiane we wstecznej kompatybilności. Teraz oferta została poszerzona o kontrolery SCUF Reflex tworzone z myślą o profesjonalnych, wymagających graczach.

08.12.2021
16:53
PS5 z pierwszym padem od firmy trzeciej. Kosztuje krocie
REKLAMA

SCUF to firma znana z produkcji oraz modyfikacji akcesoriów dla graczy. Przedsiębiorstwo działa od 2011 r. i ma na swoim koncie ponad 100 patentów usprawniających działanie kontrolerów takich firm jak Sony czy Microsoft. Inżynierzy ze SCUF dopasowują pady do potrzeb oraz oczekiwań wymagających graczy konsolowych, np. wydłużając podstawę analogów, co zwiększa precyzję sterowania, czy skracając punkt aktywacji spustów, co przyspiesza strzelanie. Kontrolery SCUF są wykorzystywane przez miłośników konsolowych gier rywalizacyjnych takich jak Halo, Destiny czy Call of Duty.

REKLAMA

PlayStation 5 otrzymało SCUF Reflex - pad na bazie DualSense, który kosztuje od 220 do 270 euro.

 class="wp-image-1965071"

SCUF Reflex jest dostępny w trzech wariantach cenowych. Poszczególne wersje kontrolera różnią się funkcjami, możliwościami oraz wykorzystanymi technologiami. Przykładowo, najtańsza wersja pada za 220 euro nie posiada ulepszonych uchwytów oraz spustów o skróconym czasie reakcji. Co ciekawe, najdroższa wersja pada za 270 euro została pozbawiona wibracji oraz adaptacyjnych spustów - dwóch fenomenalnych elementów w padzie DualSense z punktu widzenia typowego gracza. Potrzeby e-sportowców są jednak odmienne: wibracje mogą zmniejszać precyzję, a adaptacyjne triggery spowalniają aktywację spustów.

  • SCUF Reflex - 220 euro
  • SCUF Reflex Pro - 240 euro
  • SCUF Reflex FPS - 270 euro

Wyróżnikiem padów SCUF Reflex są dodatkowe przyciski na plecach kontrolera, które można swobodnie skonfigurować i przypisać do poszczególnych profili przełączanych dedykowanym przyciskiem. Pady posiadają wymienne analogi o dwóch długościach podstawy. Wszystkie wersje SCUF Reflex działają w trybie przewodowym oraz bezprzewodowym Bluetooth, dzięki czemu kontrolery nadadzą się również do codziennej, pozaturniejowej rozgrywki na kanapie w salonie.

Pierwsza partia SCUF Reflex wyprzedała się na pniu, pady zadziałają też na PC.

 class="wp-image-1965074"

Chcąc kupić kontroler SCUF Reflex bezpośrednio ze strony producenta, zostaniecie poinformowani, iż pierwsza partia padów już została wykupiona poprzez zamówienia przedpremierowe. Urządzenie będzie dostępne dopiero w 2022 r. Na ten moment wyłącznie w czarnej wersji kolorystycznej, ale producent planuje już kolejne warianty wizualne.

REKLAMA

SCUF Reflex zadziała z konsolami PlayStation 5 jak również komputerami Windows, łącząc się bezprzewodowo poprzez Bluetooth oraz klasycznie, wykorzystując gniazdo USB-C. W pudełku znajduje się kontroler, wymienne analogi o różnych długościach podstawy oraz 2-metrowy kabel USB - USB-C.

Jednak pozostanę przy DualSense.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA