REKLAMA

Oppo Find N ma szansę być pogromcą Galaxy Folda. To może być pierwszy składak dla mas

Oppo zapowiedziało swój pierwszy składany smartfon Find N. Będzie to owoc czterech lat rozwoju i sześciu wewnętrznych generacji. Oczekiwania są ogromne.

09.12.2021 11.03
Składany Oppo Find N ma szansę być pogromcą Galaxy Folda
REKLAMA

Oppo ma w mediach swoje pięć minut. Zaledwie wczoraj pisałem o nowym pomyśle na smartfon z rozsuwanym teleobiektywem, a dziś pojawia się zapowiedź pierwszego składanego smartfona - Oppo Find N. Mnogość zapowiedzi nie jest przypadkowa, bo w ten sposób Oppo promuje swoją konferencję INNO Day, która będzie miała miejsce 15 grudnia. To wtedy poznamy wszystkie informacje o nadchodzących produktach.

REKLAMA

Dziś musimy zadowolić się tylko oficjalnym komunikatem prasowym, ale niespodziankę nieco popsuli obserwatorzy, którzy pokazują przecieki. O nich jednak później.

Oppo Find N zadebiutuje 15 grudnia.

 class="wp-image-1966118"

Na oficjalnej grafice widzimy telefon Oppo Find N z najmniej ciekawej perspektywy, czyli od boku. W oczy rzuca się przede wszystkim konstrukcja bardzo przypominająca Samsunga Galaxy Z Fold 3. Duży zawias pozwoli na otwieranie smartfona i pracę na znacznie większym wewnętrznym ekranie. Wiadomo też, że smartfon będzie miał mniejszy zewnętrzny ekran.

Co Oppo zdradza na temat nowego smartfona? Poza nazwą Find N i datą premiery, niewiele. Oppo zapowiada, że rozwiązał kilka problemów składanych smartfonów, w tym zagięcie biegnące przez środek dużego ekranu. Informacja prasowa mówi też o „prawdopodobnie najlepszym zawiasie i projekcie ekranów dostępnym dziś w składanych smartfonach”.

Niespodziankę psują przecieki.

 class="wp-image-1966115"
Źródło: Ice Universe

Tuż po opublikowaniu informacji prasowej do internetu trafiły pierwsze przecieki pokazujące Oppo Find N z obu stron, dzięki czemu zobaczyliśmy oba ekrany urządzenia. Obrazki wyglądają jak stopklatki z filmu promocyjnego, a udostępnił je Ice Universe na Twitterze.

Z grafik wynika, że wewnętrzny ekran Oppo Find N będzie rozciągnięty do samych - bardzo cienkich - ramek, bez widocznych wcięć ani otworów. Jeszcze ciekawiej projekt wygląda na zewnątrz. Jeżeli przecieki się potwierdzą, będziemy mieć do czynienia z najładniejszym frontem składanego smartfona. Z trzech stron ekran jest dociągnięty do samych krawędzi urządzenia, a większy margines pojawia się tylko od strony zawiasu. Wygląda to bardzo nowocześnie, a do tego elegancko.

REKLAMA
 class="wp-image-1966112"
Źródło: Ice Universe

Ciekaw jestem, jak Oppo wyceni nowe urządzenie. Producent wybił się na dobrze wycenionych smartfonach, choć najnowsze produkcje wskoczyły już na dość wysoki poziom cenowy. Nadal są jednak opłacalne. Mam nadzieję, że Oppo Find N będzie kosztował w momencie premiery bliżej 5-6 tys. zł niż 9-10 tys. Dowiemy się tego już 15 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA