REKLAMA

Polecane aplikacje wykrywające odcinkowy pomiar prędkości. Fotoradary to nie wszystko

Odcinkowe pomiary prędkości - w przeciwieństwie do fotoradarów - często nie są uwzględniane w zwykłych nawigacjach samochodowych. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie polecanych aplikacji na telefony do wykrywania odcinkowego pomiaru prędkości.

12.12.2021 19.12
Odcinkowy pomiar prędkości: te aplikacje pokazuję je na mapie
REKLAMA

Odcinkowe pomiary prędkości to zmora kierowców. Z jednej strony mają nam zapewnić bezpieczeństwo, z drugiej - niekiedy są źle oznaczone lub można je po prostu przeoczyć. Sprawdzenie zawczasu trasy pod kątem odcinkowych pomiarów prędkości w najpopularniejszej mapie świata, czyli Google Maps, również na niewiele się zda.

REKLAMA

Aplikacje, które wykrywają odcinkowe pomiary prędkości

W tym artykule znajdziesz aplikacje informujące o odcinkowym pomiarze prędkości na Androida i iOS, które ostrzegą cię przed podróżą, jak i w jej trakcie.

Yanosik powiadomi o odcinkowym pomiarze prędkości

Cena: darmowa
Platformy: Android, iOS

Yanosik to najpopularniejsza na polskim rynku aplikacja do nawigacji, raportowania i ostrzegania o zdarzeniach na drodze. Dzięki ogromnej bazie użytkowników stale wysyłających zgłoszenia o wypadkach, kolizjach, pracach drogowych, kontrolach, utrudnieniach czy korkach Yanosik zawiera najświeższe informacje o sytuacji na trasie. Aplikacja z powodzeniem wykryje i powiadomi o odcinkowych pomiarach prędkości i fotoradarach, również na rzadziej uczęszczanych odcinkach.

 class="wp-image-1964096"

Yanosik dostępny jest za darmo na platformach Android i iOS, a także działa z CarPlay i Android Auto.

Cena: płatna z 14-dniowym darmowym okresem próbnym
Platformy: Android, iOS

NaviExpert, mimo że jest aplikacją płatną, jest jedną z najpopularniejszych nawigacji używanych przez polskich kierowców. Oprócz podstawowych funkcji nawigacyjnych aplikacja ostrzeże także o odcinkowych pomiarach prędkości i fotoradarach. NaviExpert swoją ekspercką nazwę zawdzięcza dokładności map, automatycznemu wybieraniu najszybszej trasy oraz ogromnej bazie informacji o punktach usługowych znajdujących się na trasach.

Fani sagi Andrzeja Sapkowskiego docenią możliwość nawigacji z pomocą wiedźmina Geralta, któremu głosu użyczył Jacek Rozenek.

 class="wp-image-1964105"

Aplikacja NaviExpert jest darmowa przez pierwsze 14 dni. Po tym okresie należy wykupić jeden z planów subskrypcyjnych, których cena waha się pomiędzy 9,90zł/tydzień (Polska) a 149zł/rok (Polska i Europa).

Alerty na fotoradary - CamSam

Cena: darmowa z płatną wersją alternatywną
Platformy: Android, iOS

CamSam to aplikacja do ostrzegania o odcinkowych pomiarach prędkości, fotoradarach oraz zagrożeniach na drodze, która szczególnie przypadnie do gustu kierowcom stale wyjeżdżającym poza granice Polski.

Odcinkowy pomiar prędkości w kamerach samochodowych

Alerty na fotoradary - CamSam to aplikacja od niemieckiej firmy Eifrig Media GmbH, która dedykowana jest udostępnianiu informacji o kontrolach i możliwych ograniczeniach na drogach w całej Europie. Oparta na danych dostarczanych przez użytkowników, aplikacja CamSam powiadomi cię alertem dźwiękowym i wizualnym o zbliżaniu się do stref z odcinkowymi pomiarami prędkości czy o pojedynczych fotoradarach.

 class="wp-image-1964108"

Aplikacja Alerty na fotoradary - CamSam jest dostępna za darmo w wersji podstawowej. Eifrig Media GmbH oferuje również płatną aplikację CamSam PLUS płatnej jednorazowo 23,99zł. CamSam PLUS oferuje wszystkie funkcje wersji podstawowej oraz dodatkowo kilka przydatnych opcji takich jak widok poziomy, tryb offline czy otrzymywanie alertów w tle.
Obie wersje aplikacji są dostępne na Android i iOS.

Radarbot: Wykrywacz fotoradarów i prędkościomierz

Cena: darmowa z możliwością subskrypcji premium
Platformy: Android, iOS

Radarbot: Wykrywacz fotoradarów i prędkościomierz to ciesząca się popularnością aplikacja informująca o zagrożeniach, kontrolach, radarach i innych zdarzeniach na drodze. Zainstalowany już ponad 10 milionów razy Radarbot zawiera informacje dotyczące nie tylko europejskich, ale i światowych dróg. Polscy użytkownicy docenią alerty aplikacji powiadamiające o odcinkowych pomiarach prędkości oraz innych formach kontroli i utrudnień na trasie. Mapy Radarbota aktualizowane są w czasie rzeczywistym, dzięki czemu unikniesz niespodzianek na drodze.

 class="wp-image-1964111"

Aplikacja Radarbot: Wykrywacz fotoradarów i prędkościomierz w wersji podstawowej dostępna jest za darmo na Androida i iOS. Funkcjonalność aplikacji można poszerzyć, wykupując jedną z dwóch subskrypcji: GOLD lub GOLD Roadpro. Cena subskrypcji różni się w zależności od pakietu i długości abonamentu, wahając się od 13,99 zł (pierwsze trzy miesiące GOLD) do 274,99 zł (drugi i każdy kolejny rok GOLD Roadpro).

REKLAMA

Aplikacje wykrywające odcinkowy pomiar prędkości - podsumowanie

Polscy kierowcy mają dostęp do kilku, naprawdę dobrych aplikacji wykrywających odcinkowy pomiar prędkości. Yanosik - ze względu na dostępność i oromną bazę danych - zapewne będzie pierwszym i jedynym wyborem dla wielu kierowców. Wybierając się za granicę, warto rozważyć zakup NaviExpert lub CamSam. Natomiast Radarbot może się okazać nieodzownym towarzyszem dla osób stale przemieszczających się po drogach międzynarodowych. Niezależnie którą z aplikacji do wykrycia odcinkowego pomiaru prędkości wybierzesz, na pewno uchroni cię ona przed niespodziankami na trasie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA