REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Msza święta online. Transmisja na żywo. Gdzie obejrzeć na YouTube?

Msza święta online to dla wielu wiernych dobrodziejstwo w czasie pandemii. Tu znajdziesz transmisje na żywo: po polsku, dla dzieci, z Jasnej Góry, Łagiewnik czy u dominikanów.

25.12.2021
8:00
Msza święta online. Transmisja na żywo. Gdzie obejrzeć?
REKLAMA

Z racji dużego i szybkiego wzrostu zakażeń koronawirusem, wprowadzone zostały przez władze kolejne restrykcje. Aktualnie w kościołach i miejscach kultu zapełnione może być 50 proc. miejsc. Msze święte online są dostępne na żywo na wielu platformach, najpopularniejszą i najbardziej dostępną jest YouTube.

REKLAMA

Msza święta online dla dzieci

W wielu kościołach nadal odprawiane są nabożeństwa skierowane do dzieci. Pomimo pandemii oraz ograniczeń, możemy zapewnić dzieciom obejrzenie transmisji mszy na żywo w formie online - z kazaniem skierowanym specjalnie do nich.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Rocha w Poznaniu - transmisja na żywo mszy świętej dla dzieci co niedzielę o godzinie 11.00
Kościół św. Jacka w Rzeszowie. Dominikanie zapraszają na transmisję na żywo mszy świętej dla dzieci co niedzielę o godzinie 10.00.

Transmisja na żywo mszy świętej z Jasnej Góry

W Częstochowie znajduje się najważniejsze miejsce kultu maryjnego oraz centrum pielgrzymkowe katolików w Polsce. Jasna Góra jest również uznawana za pomnik historii oraz zbiór wielu dzieł sztuki, dlatego klasztor zawsze przepełniony jest tłumami wiernych i turystów.

W Klasztorze Ojców Paulinów zainstalowana jest kamera transmitująca msze święte na żywo oraz pozwalająca na udział online w wybranych nabożeństwach.

Jasna Góra, Klasztor Ojców Paulinów – transmisja online na żywo

Msza święta online z Łagiewnik

To kolejny przykład sanktuarium będącego celem zarówno masowych, jak i prywatnych pielgrzymek. Sanktuarium prowadzi transmisję na żywo z wnętrza swojego kościoła. Dzięki temu, że relacja dostępna jest na YouTube, możemy uczestniczyć online w każdym nabożeństwie tam odprawianym. Bazylika zapewnia też możliwość obejrzenia mszy świętej w języku angielskim, co w polskich kościołach jest jeszcze rzadkością.

Sanktuarium w Łagiewnikach - transmisja na żywo

Transmisja mszy świętej u dominikanów

Zakon dominikanów cieszy się popularnością wśród wielu wiernych. Skutkiem tego są tłumy wiernych w klasztorach dominikanów, a ich msze są najchętniej słuchanymi przez Polaków. Kilka z kościołów dominikanów prowadzi transmisje na żywo ze swoich kościołów, umożliwiając uczestnictwo w mszach świętych online.

Dominikanie z kościoła św. Jacka w Rzeszowie - transmisja na żywo
Dominikanie Korbielów - transmisja na żywo

Msza święta online. Transmisje na żywo z polskich kościołów

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA