REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Pasterka 2021 online. Transmisja TV na żywo na YouTube i Facebooku - z Polski i Watykanu

Pasterka online, a nie osobiście to w tym roku dobra alternatywa. Tym bardziej, że będzie transmitowana na żywo z wielu miejsc, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Gdzie obejrzeć transmisję TV online tej szczególnej mszy świętej na Boże Narodzenie? Tę możliwość zapewniają najpopularniejsze platformy, takie jak YouTube czy Facebook.

24.12.2021
4:20
Pasterka online. Transmisja tv na żywo
REKLAMA

To już kolejna pasterka w czasie pandemii koronawirusa. Dlatego lepiej unikać tłoku w kościołach i obejrzeć transmisję na żywo pasterki w telewizorze lub online - na YouTube lub na Facebooku. Tę mszę świętą pokaże mnóstwo stacji telewizyjnych, kanałów na YT oraz stron na FB.

REKLAMA

Pasterka online. Transmisja tv na żywo z Polski

Pasterkę w Polsce będzie można obejrzeć na żywo zarówno w telewizji, jak i online - w internecie. Z powodu pandemii, swoje kanały streamujące na YouTube lub Facebooku posiada wiele kościołów w Polsce. Wystarczy wyszukać wybraną parafię lub kościół rektoralny lub zakonny i zobaczyć, czy prowadzi transmisję na żywo. Najpopularniejsze kanały na YouTube, prowadzące stream 24 godziny na dobę to Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze oraz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. To, między innymi, tam będzie można obejrzeć największe i najbardziej uroczyste pasterki w kraju.

Jasna Góra, Klasztor Ojców Paulinów – transmisja na żywo online

Więcej zaplanowanych transmisji online z pasterek w całej Polski znajdziesz na końcu artykułu.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej – transmisja na żywo

Pasterka z Watykanu - transmisja na żywo na YouTube

W Bazylice św. Piotra w Watykanie odbywa się pasterka z udziałem papieża. Dzięki aktualnym udogodnieniom technologicznym, bez problemu możemy być jej uczestnikami sprzed ekranów naszych telewizorów i komputerów. W dobie pandemii oraz wielu ograniczeń, rozsądnym wyborem może być obejrzenie tej właśnie pasterki.

Tu będzie transmisja na żywo pasterki z Watykanu

Transmisja online pasterki prowadzonej przez papieża będzie dostępna na żywo, o godzinie 19.30 na YouTube. O tej samej porze wyemitują ją wiele popularnych stacji telewizyjnych.

Pasterka online na Facebooku

Niektóre kościoły decydują się na prowadzenie transmisji na żywo z pasterki na Facebooku, najpopularniejszej i jednej z najstarszych platform społecznościowych. To właśnie przez swoją popularność wśród użytkowników w każdym wieku, Facebook jest idealnym miejscem na relację mszy świętej. Poniżej wybrane transmisje pasterki na żywo na platformie Facebook.

Gdzie obejrzeć online najciekawszą pasterkę w Polsce - z kopalni soli w Wieliczce?

W jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce również odbywa się pasterka, którą możemy obejrzeć online. Jest to dość nietypowa msza, gdyż rozpoczyna się 24 grudnia o godzinie 8.00. Zwyczaj ten ma swoje korzenie w historii kopalni. Ci górnicy, którzy pracowali w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia, pozostawali na pasterkę, która odbywała się rano, aby następnie udać się do domów świętować z rodzinami.

Podczas transmisji na żywo pasterki z kopalni w Wieliczce możemy przy okazji podziwiać piękną kaplicę Św. Kingi, która jest największą podziemną świątynią na świecie. Na uroczystości obecni są głównie górnicy oraz ich rodziny.

Pasterka 2021. Kopalnia Soli "Wieliczka" 24 grudnia, godz. 8:00

Pasterka 2021 online - transmisje na żywo z całej Polski

Dla wielu ludzi pasterka to najważniejszy punkt świąt Bożego Narodzenia. Jest ona symbolem przywitania Dzieciątka Jezus. Restrykcje pandemiczne nie muszą nam przeszkodzić w odpowiednim jej przeżyciu. Dzięki mediom możemy pozwolić sobie na bezpieczne uczestnictwo w tej wyjątkowej Mszy Świętej. Zarówno telewizja, jak i internet zapewnią możliwość obejrzenia pasterki online na żywo.

Parafia pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Warszawie - transmisja na żywo
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Tychach - trasmisja na żywo
Parafia św. Dominika Warszawa-Służew - transmisja na żywo
Kościół Rzymskokatolicki Pw. Św. Józefa Rzemieślnika - transmisja na żywo
Parafia MB Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych - transmisja na żywo

Pasterka 2021 w telewizjach regionalnych

REKLAMA

Tradycyjna telewizja również zapewni nam możliwość obejrzenia tej mszy świętej. O północy w TVP Podhale pojawi się transmisja na żywo z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, które jest jednym z najważniejszych maryjnych ośrodków pielgrzymkowych w archidiecezji krakowskiej. Ta msza będzie transmitowana także online - na stronie parafii.

Natomiast w ramówce TVC, o tej samej godzinie, wyemitowana zostanie transmisja z wyżej wspomnianego Klasztoru Ojców Paulinów w Częstochowie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA