REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kajko i Kokosz powracają. Powstają dwie gry z udziałem słowiańskich wojów

Na Netfliksie można oglądać już 2. sezon Kajka i Kokosza, więc RedDeer.games uznało, że to dobry moment na podzielenie się informacjami o nadchodzącej grze. A właściwie to nawet dwóch grach.

01.12.2021
8:03
kajko i kokosz gra nintendo switch
REKLAMA

Kajko i Kokosz wrócili na Netfliksa z drugim sezonem, ale nie jedyny projekt bazujący na twórczości nieżyjącego już Janusza Christy, jaki obecnie powstaje. Już niedługo tytułowi słowiańscy wojowie z grodu kasztelana Mirmiła, którzy są takim lokalnym odpowiednikem Asteriksa i Obeliksa stworzonych przez Rene Goscinny’ego, trafią do dwóch gier wideo.

REKLAMA
kajko i kokosz gra nintendo switch konsola class="wp-image-1955219"
Gra Kajko i Kokosz od Reddeer.games trafi na Switcha

Przy pierwszej z nowych gier o Kajko i Kokoszu będzie pracowała Magdalena Kucenty.

Za nowe produkcje bazujące na marce Kajko i Kokosz odpowiada RedDeer.games, które zatrudniło do pracy przy nich jedną z byłych scenarzystek CD Projekt RED. Pochodząca z Gdańska pisarka Magdalena Kucenty, bo o niej mowa, pracowała wcześniej przy scenariuszu do Gwinta i jest redaktorką Smokopolitana.

Pierwsza z dwóch zapowiedzianych produkcji trafi w pierwszym kwartale 2022 r. na konsolę Nintendo Switch. Gracze mogą liczyć na "unikalne połączenie kolorowanki, interaktywnego komiksu i powieści wizualnej (visual novel)". W pracach nad grą będzie brała udział fundacja KRESKA.

W drugiej produkcji możemy liczyć na nieco więcej akcji. Przygotują ją deweloperzy odpowiedzialni za platformówkę 7 Horizons. Możliwe, że ta produkcja trafi na inne konsole niż Switch oraz na pecety, ale na wieści w tej sprawie cały czas czekamy.

kajko i kokosz gra nintendo switch pudelko class="wp-image-1955216"
Projekt pudełka z grą Kajko i Kokosz

Kajko i Kokosz w grach wideo

Nie da się ukryć, że Kajko przypomina Asteriksa, a Kokosz - Obeliksa, ale warto pamiętać, że przodkowie Kajko i Kokosza, czyli Kajtek i Koko opracowani już w latach 50. ubiegłego wieku, są znacznie starsi niż historia kultowych Galów. Nowe produkcje nie będą też pierwszymi grami o Kajko i Kokoszu. 

REKLAMA

Przygody bohaterów pojawiły się na łamach Wieczoru Wybrzeża w 1972 r., a kolejne wydawano przez dwie dekady aż do 1992 r. Dwa lata później wydano na Amigę grę bazująca na tych postaciach; port na pecety pojawił się rok później w rozszerzonej wersji pod tytułem Kajko i Kokosz w krainie Borostworów.

Oprócz tego za życia Christy pojawiły się gry Kajko i Kokosz: Szkoła latania (2005), Kajko i Kokosz 2: Cudowny lek (2006). Po śmierci twórcy komiksu wydano Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie, Podstęp kaprala i Rozprawa z Hodonem (2012). Wszystkie trzy produkcje dostały też zbiorczą reedycję w 2012 r. zatytułowaną Kajko i Kokosz: Twierdza czarnoksiężnika.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA