REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Motoryzacja /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Jak kupić bilet na autostradę A2 i A4 przez aplikację e-TOLL?

Od 1 grudnia 2021, przejazd odcinkami autostrad A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica nie będzie już wymagał czekania przy szlabanie. Płatności dokona się za pomocą aplikacji e-TOLL. W naszej instrukcji wyjaśniamy, jak działa.

01.12.2021
11:48
Jak kupić e-toll
REKLAMA

- Przejazd aut osobowych i motocykli odcinkami A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica nie będzie wymagał zatrzymywania się. Dzięki temu zwiększy się komfort jazdy, bo ruch będzie się odbywał płynnie – informowała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

REKLAMA

Od dziś opłaty dokonuje się w sposób elektroniczny, a system manualny nie jest już dostępny. To oznacza, że kierowcy za przejazd autostradą zapłacą specjalnym e-biletem autostradowym. Można go kupić w nowej aplikacji e-TOLL PL BILET, w aplikacjach partnerów systemu e-TOLL (mPay, Autopay, Spark) oraz w sieci dystrybucji stacjonarnej partnerów (stacje paliw Orlen i Lotos).

Bilet można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Okres jego ważności to 48h od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży.

Jak wygląda kupno biletu na autostradę w aplikacji e-TOLL?

Co zrobić, żeby kupić bilet na autostradę A2 lub A4 w systemie e-TOLL?

  • wybierz autostradę, po której planujesz się poruszać (A2 Konin - Stryków lub A4 Wrocław - Sośnica)
  • wprowadź dane pojazdu, którym będziesz się poruszał (kategorię pojazdu: samochód osobowy lub motocykl, numer rejestracyjny i kraj rejestracji)
  • wypełnij szczegóły trasy przejazdu (wjazd – punkt początkowy i wyjazd – punkt końcowy trasy, datę i godzinę planowanej podróży)
  • dokonaj płatności za przejazd (wybierz metodę płatności i dokonaj jej autoryzacji)

Aplikacja e-TOLL dostępna jest zarówno w Google Play, jak i AppStore.

REKLAMA

Jeśli już korzystaliście z nowej metody, dajcie znać, jak sprawdza się w praktyce. Piotrek miał okazję przetestować ją, zanim oficjalnie weszła w życie i… cóż, powiedzieć, że nie był zadowolony, to w zasadzie nic nie powiedzieć. Adam natomiast już w dniu startu usługi przetestował ją skutecznie.

Ale wtedy były testy. Faktycznie jest lepiej?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA