REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Amazon Fire Stick 4K Max tańszy o połowę. Amazon ściga się na ceny z Xiaomi

Już w dniu swojej premiery Amazon Fire Stick 4K Max zaskoczył całkiem atrakcyjną ceną, a teraz na amazon.pl przystawka do telewizorów kosztuje jeszcze mniej. Jest tylko jeden drobny haczyk.

15.12.2021
16:30
amazon tv stick
REKLAMA

Na amazon.pl Amazon Fire Stick 4K Max kosztuje obecnie 169,99 zł. To aż 45 proc. obniżka, bo normalnie przystawka wyceniona jest na niecałe 310 zł. Co i tak było naprawdę ciekawą ofertą – dla porównania, za Xiaomi Mi Box S również oferujące wideo w 4K trzeba zapłacić 320 zł.

REKLAMA

A to właśnie z tym sprzętem Xiaomi rywalizuje Amazon Fire Stick 4K Max

Jak sama nazwa wskazuje, przystawka może wyświetlać treści w 4K z HDR, ale też poradzi sobie z HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos. Na polski rynek trafiła też tańsza wersja bez wysokiej rozdzielczości, która normalnie kosztuje 200 zł, a teraz – 100 zł.

Pewnym problemem może być fakt, że przystawki od Amazona napędzane są systemem Fire OS. To zaś wpływa na listę obsługiwanych aplikacji, których jest mniej niż w przypadku tych dostępnych na Androida bądź Android TV.

amazon-fire-tv-stick-4k-max.jpg class="wp-image-1852480"

Wprawdzie znajdziemy takie programy jak Netflix, Prime Video, Apple TV, YouTube, Player.pl, Canal+, Polsat Go, Polsat Box Go, WP Pilot, Amazon Music czy Spotify, ale brakuje kilku innych popularnych w Polsce.

Próżno szukać choćby TVP Sport, HBO Go czy Viaplay

Jeżeli ktoś jednak zamierza oglądać te serwisy, do których dostęp Amazon Fire Stick 4K Max ma, wówczas cena jest bardzo atrakcyjna i kusząca.

REKLAMA
 class="wp-image-1914743"

Do Amazon Fire TV Stick dołączony jest niewielki pilot, którym można włączać lub wyłączać urządzenie i regulować głośność. W pilocie znajduje się też mikrofon, który służy do obsługi głosowej. Trzeba jednak pamiętać, że w Polsce Alexa nie działa, więc korzystać z niej możemy jedynie po angielsku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA