REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polska odpowiedź na Battlefield 2042. World War 3 wraca z nowym zwiastunem, nową jakością i betą

Gliwickie The Farm 51 przypomina o World War 3 - sieciowej strzelaninie osadzonej we współczesnych czasach, która już niebawem doczeka się pierwszej zamkniętej bety. Tytuł może zaciekawić wszystkich rozczarowanych nowym Battlefieldem.

23.11.2021
20:04
World War 3 to polska, darmowa odpowiedź na Battlefield 2042
REKLAMA

Polska sieciowa strzelanina World War 3 to dosyć problematyczny projekt dla studia The Farm 51. FPS nigdy nie doczekał się finalnej premiery. Zamiast tego ugrzązł w stadium wczesnego dostępu na Steam. O WW3 był coraz ciszej i ciszej, aż jakiś czas temu strzelanina ponownie wróciła na radary polskich oraz światowych mediów, dzięki pozyskaniu nowego wydawcy - co za tym idzie - środków na dalszy rozwój tytułu.

REKLAMA

Gliwickie The Farm 51 podpisało porozumienie z rosyjskim wydawcą My.Games, mającym pomóc w rozwoju World War 3 oraz wyprowadzeniu gry z deweloperskiego dołka. Dzięki partnerstwu gliwicka ekipa przez ostatnie dwa lata ulepszała oraz zmieniała World War 3, również w oparciu o relacje graczy, budowane na podstawie wersji wczesnego dostępu z 2018 r. Już niebawem wybrani będą mogli poznać oraz ocenić owoce dwuletniej pracy The Farm 51.

 class="wp-image-1945655"

World War 3 powraca z nowym zwiastunem oraz pierwszą zamkniętą betą od czasu współpracy z My.Games.

Nowy materiał reklamowy potwierdza to, o czym wiedzieliśmy już od kilku miesięcy: World War 3 będzie grą darmową, wydawaną w modelu Free2Play, z mikro-transakcjami w postaci przedmiotów kosmetycznych. Dostęp do gry ma uzyskać każdy, ale jeśli ta przypadnie nam do gustu, będziemy mogli wesprzeć twórców kupując skórki, operatorów czy przepustki sezonowe. To popularny model biznesowy, który z powodzeniem jest realizowany w takich sieciowych strzelaninach jak Call of Duty Warzone czy Apex Legends.

World War 3 na pierwszym zwiastunie wygląda naprawdę nieźle. Co prawda materiał reklamowy nie przedstawia fragmentu faktycznej rozgrywki z perspektywy gracza, ale zdradza, że wciąż możemy liczyć na wojnę totalną, z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu, czołgów oraz helikopterów. Jednocześnie WW3 zafunduje znacznie bardziej swojskie klimaty od Battlefielda 2042, zabierając graczy do Moskwy, Warszawy czy Berlina.

REKLAMA

Zamknięta beta World War 3 rusza 25 listopada, a na początku 2022 r. w tytuł zagra każdy chętny.

Pierwsza tak szeroka beta World War 3 od czasu rozpoczęcia współpracy z My.Games będzie dostępna wyłącznie dla graczy z wykupionym odpowiednim pakietem oraz posiadaczy wersji wczesnego dostępu. Za to w marcu 2022 r. gliwicka strzelanina stanie się dostępna dla każdego zainteresowanego, w formie otwartych testów beta. Osobiście liczę, że w World War 3 zagram kiedyś na PlayStation 5, chociaż patrząc na aktualny kalendarz dla tego projektu, wydaje się to odległą pieśnią przyszłości, zależną od bardzo wielu czynników. Skoro jednak My.Games posiada na konsolach m.in. Warface, dlaczego by nie WW3.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA