REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Nauka
  3. Ekologia

Odkręcasz kran i masz termy. Jest w Polsce miasto, gdzie można kupić takie mieszkanie

Uniejów to miejscowość znana z wód termalnych. Baseny i kąpieliska przyciągają turystów, ale lecznicze zalety miasta mają zachęcić też do tego, by zostać tam na stałe. Zdrowotna woda poleci z kranów.

termy uniejów
REKLAMA

Termy Uniejów czerpią wodę termalną za pomocą trzech odwiertów z głębokości ponad 2 kilometrów spod powierzchni ziemi. Jak czytamy na stronie miejsca, woda szczególnie duże uznanie znajduje wśród osób cierpiących na reumatyzm, dyskopatię, nerwoból i schorzenia o podłożu laryngologicznym.

REKLAMA

A jakby tak można było ją pić i kąpać się codziennie?

Okazuje się, że to możliwe – i wcale nie chodzi o zapasy butelkowanej wody. W Uniejowie powstaje termalne… osiedle. Na pierwszy rzut oka wygląda jak typowe nowe budownictwo, widok dobrze znany właśnie w mniejszych miejscowościach czy obrzeżach miast. Nieduże bloki, podobne do siebie – niby nic specjalnego.

Atrakcja znajduje się jednak w rurach. Łazienki wyposażone są w specjalny kran, z którego leci właśnie lecznicza, gorąca woda.

Co ciekawe, jak pisze łódzka „Wyborcza”, to wcale nie jest nowość w Uniejowie. Na terenie miasta znajduje się też osiedle składające się z domów jednorodzinnych. W nich także jest dostęp do solanki.

REKLAMA

Pomysł się rozszerza i teraz lecznicza woda ma przyciągać nie tylko tych, którzy mogą pozwolić sobie na mieszkania w jednorodzinnym domku. Trzeba przyznać, że jest to jakiś argument przemawiający za wyborem. Może i Uniejów jest oddalony od Łodzi godziną jazdy, ale zdrowa woda na wyciągnięcie ręki? Mnie by kusiło, tym bardziej, że nie mam nic przeciwko blokom.

Podobno z zakupem trzeba się spieszyć, bo do sprzedaży zostało już tylko około 20 mieszkań ze 175. Co każe podejrzewać, że Uniejów doczeka się podobnych inwestycji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA