REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Odkręcasz kran i masz termy. Jest w Polsce miasto, gdzie można kupić takie mieszkanie

Uniejów to miejscowość znana z wód termalnych. Baseny i kąpieliska przyciągają turystów, ale lecznicze zalety miasta mają zachęcić też do tego, by zostać tam na stałe. Zdrowotna woda poleci z kranów.

18.11.2021
7:42
termy uniejów
REKLAMA

Termy Uniejów czerpią wodę termalną za pomocą trzech odwiertów z głębokości ponad 2 kilometrów spod powierzchni ziemi. Jak czytamy na stronie miejsca, woda szczególnie duże uznanie znajduje wśród osób cierpiących na reumatyzm, dyskopatię, nerwoból i schorzenia o podłożu laryngologicznym.

REKLAMA

A jakby tak można było ją pić i kąpać się codziennie?

Okazuje się, że to możliwe – i wcale nie chodzi o zapasy butelkowanej wody. W Uniejowie powstaje termalne… osiedle. Na pierwszy rzut oka wygląda jak typowe nowe budownictwo, widok dobrze znany właśnie w mniejszych miejscowościach czy obrzeżach miast. Nieduże bloki, podobne do siebie – niby nic specjalnego.

Atrakcja znajduje się jednak w rurach. Łazienki wyposażone są w specjalny kran, z którego leci właśnie lecznicza, gorąca woda.

Co ciekawe, jak pisze łódzka „Wyborcza”, to wcale nie jest nowość w Uniejowie. Na terenie miasta znajduje się też osiedle składające się z domów jednorodzinnych. W nich także jest dostęp do solanki.

REKLAMA

Pomysł się rozszerza i teraz lecznicza woda ma przyciągać nie tylko tych, którzy mogą pozwolić sobie na mieszkania w jednorodzinnym domku. Trzeba przyznać, że jest to jakiś argument przemawiający za wyborem. Może i Uniejów jest oddalony od Łodzi godziną jazdy, ale zdrowa woda na wyciągnięcie ręki? Mnie by kusiło, tym bardziej, że nie mam nic przeciwko blokom.

Podobno z zakupem trzeba się spieszyć, bo do sprzedaży zostało już tylko około 20 mieszkań ze 175. Co każe podejrzewać, że Uniejów doczeka się podobnych inwestycji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA