REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Spotify Lyrics dostępne dla wszystkich. W końcu zobaczysz tekst słuchanej piosenki

Modły słuchaczy ze świata zostały wysłuchane. W Spotify w końcu podejrzysz tekst słuchanej piosenki.

18.11.2021
16:22
Spotify Lyrics dostępne dla wszystkich. W streamingu pojawiły się teksty piosenek
REKLAMA

Niewiele jest obszarów, w którym Spotify odstaje od Apple Music, jeśli chodzi o jakość usługi. W większości przypadków (nie licząc dostępności plików HiFi, oczywiście) raczej przewyższa rywala możliwościami. Dotąd był jednak jeden obszar, w którym Spotify rażąco odstawał od konkurencji – teksty piosenek. Mechanizm w usłudze Apple’a był o stokroć lepszy, wyświetlając słowa w czasie rzeczywistym, podczas gdy Spotify potrafił wyświetlić tylko statyczny tekst i to tylko dla wybranych utworów. Dziś na szczęście się to zmienia.

REKLAMA

Spotify Lyrics dostępne dla wszystkich.

Od dziś na wszystkich urządzeniach i wszystkich platformach aplikacje Spotify będą wyświetlać teksty piosenek w czasie rzeczywistym, tak jak robi to Apple Music. W aplikacji mobilnej tekst pojawia się po pociągnięciu palcem od dołu ekranu. Na desktopie wystarczy kliknąć ikonkę mikrofonu w oknie odtwarzania. Na telewizorach przycisk tekstu znajdziemy po prawej stronie interfejsu.

Spotify Lyrics w aplikacji mobilnej class="wp-image-1939634"
Spotify Lyrics w aplikacji mobilnej

W aplikacji mobilnej można też udostępnić całość lub fragment tekstu wedle życzenia w innych usługach i aplikacjach.

Nowa funkcja została opracowana we współpracy z Musixmatch, jednym z największych światowych bibliotek tekstów piosenek. Po testach na kilku wybranych rynkach, usługa Lyrics jest dziś dostępna dla wszystkich klientów na całym świecie, zarówno tych, którzy płacą abonament Premium, jak i użytkowników darmowej wersji serwisu. Wystarczy tylko zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

 class="wp-image-1939613"
Spotify Lyrics

Spotify uzupełnia braki.

Był moment, w którym Spotify niepodzielnie rządził i dzielił na rynku usług streamingowych, deklasując usługi takie jak Tidal, Deezer czy Pandora. Potem jednak do gry wszedł Apple i gdy Spotify poczuł na karku gorący oddech konkurencji, zaczął się rozwijać w zawrotnym tempie, dokonując regularnych zmian w aplikacji i poszerzając swoją ofertę o podcasty, a wkrótce też audiobooki.

REKLAMA

Brakującym ogniwem tego łańcucha pozostaje tylko Spotify HiFi, które miało zostać uruchomione „do końca roku”. Koniec roku się zbliża, a po bezstratnie skompresowanych plikach ani śladu. Mam nadzieję, że również i ten brak Spotify szybko załata, i znów wysunie się na prowadzenie w streamingowym wyścigu. Póki co Apple i Spotify idą łeb w łeb.

*Grafika główna: Musixmatch

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA