REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Stałem na szklanym tarasie 200 m nad Warszawą. Skyfall Warsaw - relacja

Miałem przyjemność spędzić pół godziny w Skyfall Warsaw, nowej atrakcji turystycznej w stolicy. Wrażenie lewitowania 200 metrów nad miastem jest dość surrealistyczne. A potem podłoga zaczyna się ruszać.

18.11.2021
21:02
skyfall warsaw wrażenia
REKLAMA

Skyfall Warsaw to dość ciekawe miejsce. To bowiem pierwsza w Europie i druga na świecie odchylana, przeszklona platforma znajdująca się na szczycie nowoczesnego wieżowca. Konkretnie, na 46. piętrze Warsaw Unit, a więc ponad 200 m nad ziemią. Robiłoby to wrażenie, nawet gdyby to był zwykły taras widokowy – ale na tym nie koniec.

REKLAMA

Chętni mogą wziąć udział w dodatkowym pokazie, w którym mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby równocześnie. Po odpowiednim zabezpieczeniu w formie ochraniaczy na buty i poręczy do asekuracji, ów taras zaczyna się odchylać, maksymalnie do 15 stopni. Można więc się wręcz oprzeć o frontowe okno i podziwiać to, co znajduję się pod obserwatorem.

 class="wp-image-1940219"
Skyfall Warsaw - taras przekrzywia się o 15 stopni

Wrażenie jest surrealistyczne – kojarzy mi się z błędami niektórych gier wideo, gdzie postać gracza trafia w jakieś nieprzewidziane przez dewelopera miejsce. Ja się czułem, jakbym właśnie był częścią takiego glitcha – tyle że w rzeczywistości, zamiast w wirtualnym świecie.

200 metrów nad Warszawą. Pode mną przepaść. Skyfall Warsaw – wrażenia.

Skyfall Warsaw to nie tylko platforma widokowa. Goście mają do swojej dyspozycji powierzchnię 500 m2, gdzie w komforcie może bawić się nawet 200 osób. Rodzi to dzięki temu okazję do wynajęcia atrakcji na wyłączność – na imprezę czy spotkanie towarzyskie na bogato, przyjęcia koktajlowe czy konferencje firmowe.

 class="wp-image-1940228"
Przed wejściem na taras maszyna oklei obuwie folią ochronną

Mieszczą się tu trzy sale. Goście mają do dyspozycji dwa tarasy z możliwością zamknięcia dachu, bar, a także wyposażenie multimedialne. W barze czekają aromatyczna kawa, autorskie drinki, alkohole klasy premium i ciekawe menu.

 class="wp-image-1940240"
Skyfall Warsaw w Warsaw Unit
REKLAMA

Atrakcja jeszcze nie jest dostępna dla ogółu. Pełne otwarcie ma mieć miejsce w pierwszym kwartale przyszłego roku – prawdopodobnie w marcu.

Będzie czynna tylko w weekendy – Warsaw Unit to biurowiec, gdzie w tygodniu odbywa się normalna praca, właściciel nie chce utrudniać życia pracownikom wycieczkami turystycznymi i imprezowiczami. Bilety mają kosztować od 30 zł do 40 zł. Polecam się udać w słoneczny dzień, najlepiej gdy Warszawa zacznie się zielenić wiosną. Widoki powinny wówczas robić jeszcze większe wrażenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA