REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Stałem na szklanym tarasie 200 m nad Warszawą. Skyfall Warsaw - relacja

Miałem przyjemność spędzić pół godziny w Skyfall Warsaw, nowej atrakcji turystycznej w stolicy. Wrażenie lewitowania 200 metrów nad miastem jest dość surrealistyczne. A potem podłoga zaczyna się ruszać.

skyfall warsaw wrażenia
REKLAMA

Skyfall Warsaw to dość ciekawe miejsce. To bowiem pierwsza w Europie i druga na świecie odchylana, przeszklona platforma znajdująca się na szczycie nowoczesnego wieżowca. Konkretnie, na 46. piętrze Warsaw Unit, a więc ponad 200 m nad ziemią. Robiłoby to wrażenie, nawet gdyby to był zwykły taras widokowy – ale na tym nie koniec.

REKLAMA

Chętni mogą wziąć udział w dodatkowym pokazie, w którym mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby równocześnie. Po odpowiednim zabezpieczeniu w formie ochraniaczy na buty i poręczy do asekuracji, ów taras zaczyna się odchylać, maksymalnie do 15 stopni. Można więc się wręcz oprzeć o frontowe okno i podziwiać to, co znajduję się pod obserwatorem.

Skyfall Warsaw - taras przekrzywia się o 15 stopni

Wrażenie jest surrealistyczne – kojarzy mi się z błędami niektórych gier wideo, gdzie postać gracza trafia w jakieś nieprzewidziane przez dewelopera miejsce. Ja się czułem, jakbym właśnie był częścią takiego glitcha – tyle że w rzeczywistości, zamiast w wirtualnym świecie.

200 metrów nad Warszawą. Pode mną przepaść. Skyfall Warsaw – wrażenia.

Skyfall Warsaw to nie tylko platforma widokowa. Goście mają do swojej dyspozycji powierzchnię 500 m2, gdzie w komforcie może bawić się nawet 200 osób. Rodzi to dzięki temu okazję do wynajęcia atrakcji na wyłączność – na imprezę czy spotkanie towarzyskie na bogato, przyjęcia koktajlowe czy konferencje firmowe.

Przed wejściem na taras maszyna oklei obuwie folią ochronną

Mieszczą się tu trzy sale. Goście mają do dyspozycji dwa tarasy z możliwością zamknięcia dachu, bar, a także wyposażenie multimedialne. W barze czekają aromatyczna kawa, autorskie drinki, alkohole klasy premium i ciekawe menu.

Skyfall Warsaw w Warsaw Unit
REKLAMA

Atrakcja jeszcze nie jest dostępna dla ogółu. Pełne otwarcie ma mieć miejsce w pierwszym kwartale przyszłego roku – prawdopodobnie w marcu.

Będzie czynna tylko w weekendy – Warsaw Unit to biurowiec, gdzie w tygodniu odbywa się normalna praca, właściciel nie chce utrudniać życia pracownikom wycieczkami turystycznymi i imprezowiczami. Bilety mają kosztować od 30 zł do 40 zł. Polecam się udać w słoneczny dzień, najlepiej gdy Warszawa zacznie się zielenić wiosną. Widoki powinny wówczas robić jeszcze większe wrażenie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA