REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Youtuber pozwany przez twórcę gry na 1,6 mln dol. Grał w grę i był niegrzeczny

Twórcy gry Roblox pozywają youtubera. Ruben Sim stanie przed sądem, gdyż deweloperzy domagają się od niego ponad półtora miliona dolarów w ramach zadośćuczynienia za zmyślenie islamskiego ekstremisty.

28.11.2021
19:13
roblox awatar youtuber pozer ruben sim
REKLAMA

Benjamin Robert Simon to popularny YouTuber, który lubi wywoływać kontrowersje dookoła swojej osoby. Teraz może się to na nim zemścić, gdyż twórcy gry Roblox wytoczyli przeciwko niemu prawnicze działa. Traktują go jak terrorystę, który tworzy cybertłuszczę.

REKLAMA

Ruben Sim pozwany przez twórców Roblox

Benjamin Robert Simon bardzo często streamuje grę Roblox, co jest nie w smak jej twórcom. Produkcja kierowana jest do dzieci, a youtuber wykorzystuje ją do promocji szkodliwych treści. Autor klipów obraża innych graczy w niewybredny sposób i napastuje słownie kobiety. W jego klipach można znaleźć treści ksenofobiczne oraz rasistowskie.

Twórcy gry co prawda banują kolejne konta Rubena Sima, ale ten co chwilę tworzy nowe, a jego kanał na YouTubie cały czas rośnie w siłę. Teraz jednak najwyraźniej twórca przesadził. Po tym, jak złożył fałszywe zawiadomienie o zmyślonym islamskim ekstremiście, październikowa konferencja poświęcona Roblox została odwołana.

REKLAMA

Roblox ma już dość Benjamina Roberta Simona

Roblox domaga się teraz od YouTubera zadośćuczynienia na kwotę 1,6 miliona dolarów za całokształt nomen omen twórczości przed kalifornijskim sądem. Ruben Sim na razie nie komentuje całej sprawy, aczkolwiek z sieci zniknęło w ostatnim czasie wiele z jego wypowiedzi, w tym np. tweety ostrzegające przed udziałem w konferencji Robloksa.

Czas pokaże, po której stronie opowie się sąd w sporze pomiędzy korporacją o kontrowersyjnym twórcą i czy uzna żądanie 1,6 mln dolarów za zasadne, skoro Roblox wycenił straty związane zakłóconą konferencją na 50 tys. dol. Prawnicy firmy biorą jednak pod uwagę liczne inne szkodliwe działania Rubena Sima, w tym np. masowe uploadowanie zdjęć Adolfa Hitlera.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA