REKLAMA

Marsz Niepodległości wyrzucony drzwiami, wraca na Allegro oknem. Pojawiły się aukcje z Bosakiem i Winnickim

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości szuka funduszy, ale ostatnio ma z tym duży problem: najpierw konto zablokował PayPal, potem Allegro wyrzuciło jedną z licytacji. Teraz pojawiły się kolejne – pytanie, co na to regulamin serwisu.

29.11.2021 18.23
marsz niepodległości
REKLAMA

Obecnie wylicytować można m.in. obiad z Krzysztofem Bosakiem czy zwiedzanie Sejmu wraz z Robertem Winnickim. Na aukcjach Stowarzyszenia Marsz Niepodległości znajdziemy też koszulkę Legii z autografem piłkarzy, „unikatowy raport prawny Ordo Iuris z Marszu Niepodległości 2021 wraz z dedykacją Zarządu Ordo Iuris” czy zestaw plakatów promujących Marsz Niepodległości.

REKLAMA

W samej akcji nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wcześniej jedna z ofert – obiad z Robertem Bąkiewiczem – została usunięta. Allegro zarzucano światopoglądową cenzurę, zaś portal tłumaczył się, że organizator źle oznaczył kategorię.

Już wiem z czego wynika zamieszanie. Tego typu aukcje należy wystawiać jako charytatywne. Tutaj link, który tłumaczy jak to zrobić. Gdyby był problem to oczywiście pomożemy

– tłumaczył rzecznik prasowy, Marcin Gruszka.

Nowe aukcje nie są przypisane do kategorii charytatywnych. Spotkanie z Krzysztofem Bosakiem znajdziemy w pozostałych Gadżetach, podobnie jak kawę z Robertem Winnickim. Z kolei dokument Ordo Iuris przypisano do działu „Kolekcje i sztuka”.

Skontaktowaliśmy się z Allegro z pytaniem, czy oferty są zgodne z regulaminem i czy stowarzyszenie komunikowało się z serwisem w sprawie wystawiania aukcji. Póki co nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

REKLAMA

PayPal zablokował konto Marszu Niepodległości

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że konto stowarzyszenia zostało zablokowane przez PayPal. Serwis nie wskazał dokładnej przyczyny blokady. Janusz Kowalski, poseł, zapowiedział na Twitterze, że złoży skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w celu „wszczęcia z urzędu pilnej kontroli” portalu PayPal.  

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA