1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

GSK Tech Global Centre w Poznaniu rekrutuje! Ponad 100 nowych ofert pracy czeka w największym centrum technologicznym GSK

GSK Tech Global Centre w Poznaniu otwiera nowe możliwości, poszerzając skalę działań w Poznaniu. To oferty pracy dla kandydatów na każdym etapie kariery zawodowej. Od juniorów, seniorów, aż po dyrektorów. To wszystko dzięki kolejnemu etapowi rozwoju tego największego na świecie centrum technologicznego GSK.

GSK Tech Global Centre w Poznaniu rekrutuje! Ponad 100 nowych ofert pracy czeka w największym centrum technologicznym GSK

GSK Tech rekrutuje!

Nieczęsto się zdarza, aby jedna firma prowadziła w tym samym czasie tak wiele różnorodnych rekrutacji. Atrakcyjne oferty obejmują wiele stanowisk:

  • Product Manager,
  • Product Owner,
  • System & Configuration Expert,
  • Product Expert,
  • DevOps Expert,
  • i wiele innych.

Tak duży przekrój ofert jest możliwy dzięki szerokiej skali działania GSK Tech. Zespoły pracujące w centrum zajmują się tworzeniem i rozwojem platform oraz narzędzi dla 9 obszarów biznesowych.

To ogrom ciekawych możliwości i projektów, obejmujących m.in.:

  • wspieranie procesów badawczo-rozwojowych nad nowymi lekami,
  • wspomaganie nowoczesnego zarządzania produkcją leków w fabrykach zlokalizowanych na całym świecie,
  • monitoring i wsparcie systemu dystrybucji i logistyki leków w ujęciu globalnym.

Jak przyznaje Tomasz Mechelewski, Head of Global Tech Center:

„Ciągły rozwój centrum to pojawiające się nowe projekty, a za tym idzie oczywiście powiększanie zespołu. Obecnie chcemy zatrudnić kolejne 100 osób. To potwierdzenie tego, że projekty realizowane przez zespoły ekspertów w Polsce są doceniane, tworzą dużą wartość dodaną dla całego GSK na świecie oraz opierają się o najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne”.

Specjaliści pracujący w GSK wchodzą w najnowsze środowisko technologiczne. Jak dodaje Tomek:

„Przy takiej skali działania, nasze zespoły korzystają z naprawdę wielu platform, języków programowania czy frameworków. Począwszy od Azure, Google Cloud Platforms, Kubernetes, Salesforce, przez: JS, .NET, Python, Angular, a kończąc na technologiach Cisco, Jenkins, Powershell czy Workday. Ale to tylko mały wycinek całości”.

Projekty

Już teraz GSK Tech w Poznaniu zatrudnia ponad 700 ekspertów dostarczając rozwiązania IT dla blisko 100 000 pracowników GSK z 95 krajów. O jakich projektach mowa?

„Projektuję i wdrażam nową generację wielopetabajtowej, innowacyjnej i bezpiecznej platformy Big Data. Wspiera ona pracę naukowców, a sztuczna inteligencja i procesy machine learning pomagają im w codziennej pracy. Nasza platforma ułatwia katalogowanie i analizę olbrzymich ilość danych pochodzących z badań klinicznych. Dodatkowo sugeruje publikacje, które mogą być przydatne w określonym projekcie. Mój zespół wykorzystuje takie języki programowania jak Java, Python, Scala oraz technologie jak Terraform, Ansible czy OPA działające w środowiskach Azure, GCP i Kubernetes” – dodaje Jacek, Director of Innovation and Engineering.

Technologie, z którymi pracuje się na co dzień w GSK są dopasowane do zadań i celów.

„Korzystając z takich technologii jak: Neo4j, Spark, Python, Tensorflow czy Azure ML rozwijamy narzędzie, które analizuje i pobiera petabajty danych z ogromnej ilości czasopism medycznych i dokumentów badawczych z całego świata. Następnie porządkuje ono i łączy zebrane dane, znacząco ułatwiając dostęp do tych informacji, a to z kolei skraca czas badań. Samo narzędzie dostarcza dane do ponad 12 000 naukowców na całym świecie. Świadomość możliwości pracy nad rozwiązaniami, które realnie mogą przyczyniać się do rozwoju leków ratujących życie, daje ogromną motywację do działania. Myślę, że to coś, z czym ciężko zetknąć się w innych firmach technologicznych” - zaznacza Krzysztof, Dyrektor IT, Translational R&D.

GSK Tech Global Centre w Poznaniu rekrutuje! Ponad 100 nowych ofert pracy czeka w największym centrum technologicznym GSK class="wp-image-1953995"

Same zadania różnią się w zależności od obszaru, dotykając zarówno tworzenia nowych rozwiązań jak i codzienne wsparcie pracowników GSK, jak np. w obszarze cyberbezpieczeństwa.

„W GSK na co dzień zajmuję się szeroko rozumianym incident response, czyli reaguję na różnego rodzaju zdarzenia, które naruszają cyberbezpieczeństwo naszej firmy” - mówi Wojtek, Senior Security Incident Responder. „Staram się je rozwiązać i znaleźć ich przyczynę. Z drugiej strony, działam również proaktywnie. To znaczy, szukam potencjalnych osób, które mogłyby zaatakować naszą sieć. To spora odpowiedzialność, ale i ciekawe zadania” - dodaje.

Rozwój w GSK

Zastanawiając się nad zmianą pracy lub szukając tej pierwszej, warto poznać ofertę GSK, miejsca dającego dużo przestrzeni do rozwoju.

„Praca w naszym centrum daje możliwość ogromnego rozwoju każdemu pracownikowi. To wszystko dzięki realizowanym globalnie projektom, ale nie tylko. Dajemy dostęp i zachęcamy pracowników do udziału w różnych szkoleniach, w tym tych certyfikowanych i uznawanych na całym świecie. Ponadto, praca w międzynarodowych zespołach pozwala na wymianę wiedzy z kolegami nie tylko z Polski, ale i z całego świata” - wyjaśnia Tomasz Mechelewski.

Wiele obszarów zawodowych to również możliwość pracy przy różnych projektach i jeszcze większa szansa zawodowego rozwoju.

„Pracuję w GSK Tech Global Center już 15 lat, czyli od samego początku. Przez te lata przeszedłem przez wiele stanowisk. Moja rola ewoluowała w stronę osoby, która zajmuje się coraz głębiej tematami związanymi z inżynierią i z dostarczaniem oprogramowania. Aktualnie pełnię rolę architekta rozwiązań technologicznych w dziale Consumer Healthcare. Kieruję wdrażaniem DevOps, a w szczególności narzędzi, które wspierają proces dostarczania software’u” - mówi Piotr, Consumer Relations Architect.

GSK Tech Global Centre w Poznaniu rekrutuje! Ponad 100 nowych ofert pracy czeka w największym centrum technologicznym GSK class="wp-image-1953998"

Jeśli chodzi o benefity to GSK nie odbiega od standardów liderów rynkowych IT. Znajdziemy tu: kartę MultiSport, prywatną opiekę medyczną, elastyczne godziny pracy, dodatkowe nagrody finansowe za realizacje projektów lub otrzymywane w ramach wewnętrznego programu poleceń.

GSK oferuje też benefity, których ciężko szukać w innych firmach, na przykład program Partnership for prevention, w ramach którego pracownicy mogą korzystać z globalnego programu profilaktycznego. Zapewnia on dostęp do 40 prewencyjnych świadczeń medycznych, które nie są zapewniane przez programy rządowe oraz prywatną opiekę medyczną. Mowa tu przede wszystkim o szczepieniach dla dzieci, badaniach prenatalnych, czy terapii antynikotynowej.

Czy to najlepszy moment na rekrutację?

Zdecydowanie tak! GSK Tech Global Center w Poznaniu prowadzi teraz rekrutacje na wiele różnorodnych stanowisk. Moment rozwoju firmy może być więc punktem zwrotnym w karierze zawodowej. Warto poznać bliżej możliwości, charakterystykę pracy i cele, jakie firma stawia sobie na teraz i na przyszłe lata. Więcej informacji na www.ithelps.tech.

Lokowanie produktu: GSK
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu