REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft przyznaje: Windows 11 został udostępniony mimo niezałatanych błędów. Znamy ich listę

Już od północy serwery Windows Update zaczęły oferować aktualizację do Windowsa 11 pierwszym użytkownikom. Nie wszystko się jednak udało. Microsoft wylistował trzy usterki, których nie zdołał załatać przed premierą.

05.10.2021
18:49
Windows 11 Menu Start
REKLAMA

Windows 11 jest już gotowy. A raczej osiągnął wystarczającą dojrzałość, by móc trafić do pierwszych użytkowników. Na tym oczywiście prace Microsoftu się nie kończą. Microsoft Store będzie na bieżąco aktualizował systemowe aktualizacje, jak tylko pojawią się ich jeszcze nowsze wersje. Każdego miesiąca system otrzymywać będzie łatki serwisowe związane z bezpieczeństwem i stabilnością. Aktualizacje rozwojowe – czyli te wprowadzające nowe funkcje i mechanizmy – mają być udostępniane raz do roku.

REKLAMA

Już dziś się dowiadujemy, że te comiesięczne aktualizacje serwisowe będą potrzebne. Microsoft opublikował listę usterek w Windows 11, których nie udało się załatać przed premierą. Nie dotkną raczej zbyt wielkiej liczby użytkowników. Warto jednak je mieć na uwadze.

Windows 11 – lista znanych usterek, błędów i niedoróbek.

Windows 11 nie działa poprawnie z Oracle VirtualBox.

Maszyna wirtualna Oracle’a nie działa, gdy w Windows 11 aktywne są moduły Hyper-V bądź Hyperwizora Windows. Próba uruchomienia takiej maszyny wirtualnej zakończy się komunikatem o błędzie. Do czasu usunięcia usterki, komputerom z zainstalowanym VirtualBoxem nie będzie oferowana aktualizacja do Windowsa 11.

Windows 11 nie współpracuje poprawnie z oprogramowaniem Intel Killer.

Wydajność połączeń sieciowych może znacząco spaść, gdy na PC zainstalowane są niektóre odmiany sieciowego oprogramowania Intel Killer. Microsoft wspólnie z Intelem pracują nad rozwiązaniem.

Pod Windowsem 11 nie działa przeglądarka Cốc Cốc.

REKLAMA

Ta informacja prawdopodobnie istotna jest tylko dla użytkowników z Wietnamu. Popularna wietnamska przeglądarka Cốc Cốc nie działa pod Windowsem 11 – próby jej uruchomienia kończą się zawieszeniem się aplikacji. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Nie jest tego wiele. Intel Killer Software nie jest powszechnie i masowo stosowanym oprogramowaniem, Cốc Cốc to zdecydowanie niszowy problem. Jedyną istotną usterką jest brak poprawnej współpracy z VirtualBoxem, który – z uwagi na swoją otwartoźródłową i darmową naturę- jest bardzo popularnym narzędziem do wirtualizacji. Użytkownicy polegający na tym narzędziu zdecydowanie powinni wstrzymać się z aktualizacją i nie wymuszać ich na siłę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA