REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Smartfony Redmi przestaną być "tańszymi Xiaomi". Od droższych urządzeń będą się różnić oprogramowaniem

Smartfony Redmi na dobre wpisały się w świadomości klientów jako „tańsze Xiaomi”, ale pojawia się pierwsza oznaka, że te czasy dobiegają końca. Urządzenia obu firm będą różnić się oprogramowaniem.

12.10.2021
7:55
Smartfony Redmi odcinają się od Xiaomi Nie będą miały systemu MIUI
REKLAMA

Jeżeli szukasz smartfona w cenie do 1000 lub do 1500 zł, jest bardzo duża szansa, że najbardziej opłacalnym modelem będzie urządzenie firmy Redmi. Redmi jest marką Xiaomi, pod którą są sprzedawane tańsze smartfony. Bardzo często sklepy podkreślają tę przynależność, umieszczając w nazwie produktów dwuczłonową nazwę „Xiaomi Redmi”.

REKLAMA

W miejscu dzisiejszego Redmi kilka lat temu stało samo Xiaomi, ale ta marka wyraźnie poszła do przodu w kwestii jakości urządzeń, ale też ceny. Redmi zapełnia lukę po „starym Xiaomi” i robi to naprawdę dobrze. Bardzo często klienci biorą do ręki smartfon Redmi i są przekonani, że korzystają z urządzenia głównej marki Xiaomi.

Xiaomi chce wprowadzić większe różnice w serii Redmi.

REKLAMA

Smartfony Redmi miały dotychczas takie samo oprogramowanie jak Xiaomi, ale teraz ma się to zmienić. Pojawiły się przecieki o pracach nad nową nakładką graficzną, która ma trafić do serii Redmi. Jest szansa, że nowy system zastąpi MIUI.

Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim rozróżnienia wizualnego. Nowy system w smartfonach Redmi na mieć własne ikony, animacje i ogólny wygląd. Pierwsze przecieki twierdzą, że na tym etapie Xiaomi nie planuje wprowadzenia zmian w funkcjonalności obu systemów, co jest dobrą wiadomością, bo seria Redmi nie powinna być sztucznie ograniczana przez oprogramowanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA