1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Teraz za założenie Pakietu PeoPay KIDS w Banku Pekao dzieci zyskują 5 procent

Lokowanie produktu: Bank Pekao SA

Z okazji miesiąca oszczędzania nowi użytkownicy Pakietu PeoPay KIDS zyskają 5 proc. do swojej skarbonki.

07.10.2021
20:51
Teraz za założenie Pakietu PeoPay KIDS w Banku Pekao dzieci zyskują 5 procent

Październik nazywany jest miesiącem oszczędzania. Z tej okazji Bank Pekao przygotował promocję dla klientów w wieku od 6 do 12 lat, która ma skłonić ich do oszczędzania. Klienci, którzy uruchomią pakiet PeoPay KIDS otrzymają promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb, wynoszące 5 proc. w skali roku. 

Takim oprocentowaniem objęte zostaną środki do 3000 zł przez 92 dni od otwarcia pakietu PeoPay KIDS.

PeoPay KIDS to idealne rozwiązanie wspierające kształtowanie odpowiednich postaw i przyzwyczajeń w zakresie finansów osobistych u dzieci. Jestem przekonany, że nasza najnowsza promocja, w ramach której oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wyniesie 5 proc. w skali roku, będzie kolejnym argumentem na rzecz wyboru naszego banku przez rodziców dla swoich pociech i rozpoczęcia korzystania z aplikacji PeoPay KIDS

- mówi Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

PeoPay KIDS uczy najmłodszych oszczędzania

Pakiet PeoPay KIDS Banku Pekao ma zachęcać dzieci w wieku od 6 do 12 lat do oszczędzania. To nowoczesny sposób na wejście w świat finansów i zdobycie potrzebnych w życiu kompetencji.

Jest to też odpowiedź na potrzeby rodziców. Z raportu opracowanego przez Bank Pekao wynika, że rodzice i opiekunowie oczekują wsparcia instytucji finansowych w procesie edukacji dzieci dotyczącej zarządzania portfelem, oszczędzania i znaczenia pieniądza.

Jak działa PeoPay KIDS?

Młodzi klienci Banku Pekao mają własne konto i otrzymują dostęp do aplikacji mobilnej i  wirtualnych skarbonek, w których mogą określać cele oszczędzania (np. nowy rower czy komputer). Co istotne, w pakiecie oferowana jest również karta płatnicza, którą dzieci mogą płacić za zakupy. Przy czym opiekunowie, w Panelu Rodzica we własnej aplikacji PeoPay i bankowości internetowej Pekao24, mają możliwość na bieżąco sprawować dyskretny nadzór nad finansami dziecka, w tym weryfikować jego wydatki, kontrolować saldo konta, czy ustawić funkcje, które będą dla niego dostępne.

Jednocześnie mogą zadbać o bezpieczeństwo dziecka – ustalić dzienny limit wydatków na karcie płatniczej lub – kiedy zajdzie taka potrzeba – zablokować kartę lub aplikację.

W aplikacji oferowane są nowoczesne zabezpieczenia biometryczne. Dzieci mogą logować się do niej za pomocą odcisku palca w iPhone’ach i telefonach z Androidem oraz skanu twarzy w ramach funkcji Face ID w iPhone’ach.

W połowie roku Bank Pekao wdrożył też możliwość wysyłania próśb o zasilenie skarbonki lub portfela. Rodzice mogę określić, na jaki cel mają wpłynąć pieniądze. W tym celu używają hasztagu (np. #nakomputer), który sprawi, że środki wpłyną do odpowiedniej skarbonki. Pieniądze mogą przesyłać też inne osoby niż rodzice, np. dziadkowie. Wówczas zasilą skarbonkę „Różne”.

Kto korzysta z PeoPay KIDS?

Bank Pekao dzieli się ciekawymi statystykami dotyczącymi PeoPay KIDS. Z pakietu korzysta prawie 60 tys. dzieci. Kwota, jaką uzbierali w sumie użytkownicy usługi to to 44 mln zł. Ponad połowa młodych klientów (58 proc.) ma od 10 do 12 lat. Najmłodsi (6 do 9 lat) stanowią 42 proc. Niemal równy jest udział dziewczynek i chłopców. 

PeoPay KIDS zdobywa kolejne nagrody. W w kwietniu 2021 r. usługa zdobyła tytuł Innowacji Miesiąca od EFMA. Ostatnio nagrodzona została przez Izbę Gospodarki Elektronicznej w kategorii najlepszej implementacji w sektorze bankowych usług cyfrowych. Pakiet zdobył też nagrodę główną Orzeł Innowacji dziennika Rzeczpospolita. 

Lokowanie produktu: Bank Pekao SA
Najnowsze