1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Tak się wprowadza dzieci w świat finansów. Pakiet PeoPay Kids Banku Pekao z prestiżową nominacją

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Pakiet PeoPay Kids Banku Pekao został nominowany do prestiżowej nagrody EFMA.

20.10.2021
15:54
Pakiet PeoPay Kids Banku Pekao nominowany do prestiżowej nagrody dla najlepszych innowacji

Usługa PeoPay Kids otrzymała kolejną nominację. Tym razem znalazła się wśród 9 najlepszych innowacji w 2021 r i walczy w kategorii Offering Innovation o podium. Nagroda EFMA-Accenture Banking Innovation Awards 2021 jest przyznawana najbardziej innowacyjnym produktom i organizacjom ze świata finansów.

Na stronie konkursu czytamy, że zwycięży organizacja, której wizja wykracza poza bankowość i inspiruje do kolejnych innowacji.

W skład komitetu, który wyłonił kandydatów do nagrody wchodzą eksperci branżowi z całego świata. Pod uwagę brane były trzy kryteria: oryginalność i wyjątkowość produktu, jego wpływ na klientów i otoczenie konkurencyjne oraz możliwość adaptacji na różnych rynkach i w różnych krajach.

Usługa PeoPay Kids została określona na stronie konkursu jako „pionierskie rozwiązanie pomagające dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie mobilnych finansów”.

Oprócz jury, na wybór zwycięzcy wpływ mają też internauci. W każdej kategorii wybrane zostaną 3 najlepsze produkty. Żeby zagłosować na PeoPay Kids należy zarejestrować się na stronie konkursu. Usługę polskiego banku znajdziemy w kategorii Offering Innovations. Warto zagłosować na rodzimy projekt, który konkuruje z produktami z całegoś świata.

PeoPay Kids wprowadza dzieci w świat finansów

PeoPay Kids to pakiet Banku Pekao, który pomaga dzieciom od 6 do 12 roku życia wejść w świat finansów, nauczyć oszczędzania, zarzadzania portfelem i zwiększyć świadomość znaczenia pieniądza.

Dzieci otrzymują narzędzia w postaci konta bankowego z dostępem do aplikacji mobilnej i karty płatniczej. Oszczędzać mogą w wirtualnych skarbonkach. Każda z nich może być przeznaczona na inny cel. Dzięki PeoPay Kids dzieci uczą się więc bankowości mobilnej, płatności kartą. Wszystko odbywa się pod dyskretnym okiem rodziców lub opiekunów. Mogą oni ustalić dzienny limit wydatków, zablokować kartę w razie potrzeby, a także kontrolować saldo i wydatki dziecka.

PeoPay Kids, podobnie jak aplikacja banku dla dorosłych, została wyposażona w nowoczesne zabezpieczenia biometryczne. Można logować się do niej za pośrednictwem odcisku palca na telefonach z Androidem i iPhone’ach z Touch ID oraz za pomocą skanu twarzy przez Face ID w iPhone’ach.

Jako że październik jest miesiącem oszczędzania, w tym miesiącu klienci, którzy uruchomią pakiet PeoPay Kids otrzymają promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb wynoszące 5 proc. w skali roku. 

Pakiet PeoPay Kids został po raz kolejny nominowany do nagrody

W kwietniu 2021 r. PeoPay Kids otrzymało tytuł innowacji miesiąca od organizacji EFMA. Uznane zostało również za najlepszą implementację w sektorze bankowych usług cyfrowych przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Dziennik „Rzeczpospolita” przyznał usłudze główną nagrodę w konkursie Orzeł Innowacji.

Przypomnijmy, że na PeoPay Kids można głosować na stronie konkursu EFMA-Accenture Innovation Awards 2021. Żeby oddać głos, powinniśmy zarejestrować się. Pakiet został nominowany w kategorii Offering Innovations. Głosowanie trwa do 24 października.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
Zobacz komentarze