REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Lodówka Xbox Fridge ma już cenę w Polsce. Najlepszy prezent pod choinkę dla geeka nie jest tani

Jest już polska cena lodówki Xbox Fridge. Nie jest tanio, ale urządzenie wygląda świetnie. Lodówkę od Microsoftu będzie można kupić jeszcze przed Bożym Narodzeniem, co oznacza, że może być świetnym prezentem świątecznym.

15.10.2021
19:23
Lodówka Xbox Fridge - cena w Polsce. Nie jest tanio
REKLAMA

Zaczynała jako mem, teraz staje się faktem. Mini lodówka Xbox Fridge naprawdę pojawi się na rynku, również w Polsce. To deklaracja samego Microsoftu, który właśnie zdradził, ile ten gadżet będzie kosztował.

REKLAMA

Lodówka Xbox od Microsoftu to jedno z najbardziej nietypowych zaskoczeń zaserwowanych nam w trakcie E3 2021. Wielu czytelników oraz redaktorów Spider's Web pisało wtedy: muszę to mieć. No więc już niebawem pojawi się okazja, aby zamienić deklaracje w czyny. Microsoft właśnie zdradził oficjalną cenę lodówki Xbox Fridge, a także po raz kolejny potwierdził dostępność tego sprzętu w Polsce.

Mini lodówka Xbox Fridge będzie kosztować 99 euro. Polska to jeden z siedmiu krajów UE z potwierdzoną dostępnością.

 class="wp-image-1897919"

Microsoft informuje, że Xbox Fridge będzie dostępny w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Irlandii oraz Polsce. Poza Unią Europejską lodówka pojawi się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Na wszystkich tych rynkach urządzenie zadebiutuje w grudniu tego roku. Wcześniej, bo już 19 października, możliwe będzie składanie zamówień przedpremierowych. Zacieram ręce.

Z ceną na poziomie 99 euro, Xbox Fridge w polskich sklepach może kosztować około 450 zł. Niewykluczone, że ze względu na okres świąteczny oraz moment debiutu, sieci sprzedaży będą chciały sprzedawać lodówkę za 499 zł lub nawet drożej. Wszystko stanie się jasne 19 października, kiedy rozpocznie się możliwość składania zamówień przedpremierowych.

Co potrafi lodówka Xbox Fridge? Sprzętu za około 450 zł niestety nie włożymy do bagażnika samochodu.

Mimo kompaktowych rozmiarów, Xbox Fridge to sprzęt stacjonarny, z koniecznością zasilania poprzez kabel gniazda sieciowego. Sprzęt nie pełni dodatkowej funkcji lodówki turystycznej, a szkoda. Oczami wyobraźni już widziałem granie pod namiotami na konsoli Nintendo Switch, wyjmując z lodówki Xbox kolejne zimne puszki gazowanego napoju. Zamiast tego moja własna lodówka trafi pod biurko, będąc w zasięgu ręki podczas domowego grania na PC oraz na konsoli.

Xbox Fridge to sprzęt mający zmieścić do 12 puszek z napojem, a także posiadający dwie półki na drzwiczkach, w sam raz na jakieś przekąski. Nie mogło zabraknąć zielonego podświetlenia LED, aktywowanego po otwarciu lodówki.

Miłym i praktycznym dodatkiem jest gniazdo USB na froncie, pozwalające podładować telefon czy słuchawki. W zestawie z lodówką znajdziemy także ładowarkę, aby Xbox Fridge móc zabrać za sobą i podłączyć gdzieś, gdzie będziemy mieli dostęp do gniazdka sieciowego.

REKLAMA

Producentem lodówki jest brytyjska firma Ukonic, tworząca masę sprzętów dla geeków. Od batarangów Mrocznego Rycerza, przez lampę Alladyna, kończąc na dwuosobowym namiocie przypominającym statek ze Star Treka, Ukonic specjalizuje się w pozyskiwaniu licencji marek popularnych w kulturze masowej, a następnie tworzeniu gadżetów skierowanych do fanów. Jeśli zawsze zastanawiało was, kto produkuje stroje Wookiech oraz młoty Thora, to właśnie ta ekipa.

Lodówka Xbox Fridge będzie dostępna w Polsce w grudniu 2021 r. w cenie 99 euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA