REKLAMA

Lodówka Xbox od Microsoftu nie tylko w USA. Odkładaj kasę, będzie świetny prezent na Gwiazdkę

Była memem, stała się faktem. Microsoft naprawdę produkuje lodówkę Xbox, która będzie dostępna już pod koniec 2021 r. Co najlepsze, wcześniejsza informacja o dostępie urządzenia wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych przestaje być aktualna. Gracze z Polski, szykujcie kasę!

20.06.2021 16.26
Lodówka Xbox nie tylko w USA. Polscy gracze mogą odkładać kasę
REKLAMA

Najprawdziwsza lodówka Xbox od Microsoftu to jedno z największych i najzabawniejszych zaskoczeń podczas E3 2021. Gadżet jest na tyle ciekawy, że wielu czytelników Spider's Web pisało wprost: chcę to mieć. Część z was chętniej przytuliłaby taką lodówkę niż samego Xboksa. Mając 32 stopnie za oknem, doskonale was rozumiem. Cyk, sięgam pod biurko i mam w ręku chłodny, orzeźwiający napój. Bajka.

REKLAMA

Lodówka Xbox to temat, który do świata gier wideo wracał regularnie.

Historia mini-lodówki Xbox rozpoczęła się kilka lat temu, podczas pierwszej oficjalnej prezentacji konsoli Xbox Series X w trakcie imprezy The Game Awards. Wielu internautów porównywało wtedy wygląd czarnego sześcianu XSX do lodówki. Sieć została zalana prostymi graficznymi przeróbkami, na przykład pokazującymi Xboksa Series stojącego w rodzinnej i przestronnej kuchni.

Pracownicy Microsoftu podchwycili żartobliwy temat, przejmując inicjatywę. Podczas wideo-konferencji mogliśmy np. zobaczyć zdjęcie z lodówką Xbox wykorzystywane jako tło panelistów tworzących gry wideo dla Microsoftu. Do tego Microsoft przygotował kilka prawdziwych, w pełni działających lodówek Xbox, które trafiły w ręce najbardziej wpływowych osobistości: m.in. muzyka Snoop Dogga.

Błyskawicznie pojawiły się głosy graczy, którzy również chcieliby mieć lodówkę Xbox w swojej kuchni. Albo jaskini gracza. Microsoft podkreślał jednak, że na świecie istnieje wyłącznie kilka egzemplarzy takich urządzeń, powstałych wyłącznie w ramach działań promocyjnych powiązanych z premierą Xboksów dziewiątej generacji. Chętnych było jednak tak wielu, że Microsoft postanowił działać. Na poważnie.

Niestety, Xbox Mini-Fridge miał być dostępny wyłącznie na terenie USA. To jednak się zmienia!

Gracze z różnych zakątków świata poczuli ukłucie rozczarowania, gdy podano do wiadomości, iż lodówka Xbox pojawi się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Sam należałem do grupy zawiedzionych, podobnie jak kilku moich znajomych. Wszakże kto by nie chciał mieć takiej przyjemnej wizualnie lodóweczki zaraz czy sofie albo obok biurka, z zimnymi napojami chłodzącymi się w środku?

Nadzieję w serca polskich graczy wlewa na nowo Aaron Greenberg, odpowiadający za marketing Xboksa w Microsofcie. W najnowszym wpisie na platformie społecznościowej Twitter, Greenberg podkreśla, że lodówka Xbox pojawi się nie tylko w USA. Chociaż pracownik Microsoftu nie wymienia konkretnych rynków, możemy z gigantyczną dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że Mini-Fridge trafi także do Europy.

REKLAMA

Nawet, jeśli urządzenia nie kupimy bezpośrednio w polskiej sieci RTV AGD, sprowadzenie sprzętu z Niemiec czy Francji nie powinno być dla nas żadnym problemem. Jestem także przekonany, że w razie ograniczonej dostępności lodówki, nie zabraknie ofert pośredników, oczywiście z odpowiednio powiększoną marżą.

Tak czy inaczej, Xbox Mini-Fridge opuszcza Stany Zjednoczone. Urządzenie ma zadebiutować na rynku w bożonarodzeniowym okresie zakupowym, stanowiąc jeden z najciekawszych (i najbardziej praktycznych!) prezentów, jakie można sprawić graczowi. Cena lodówki Xbox wciąż nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA