REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To nie żart, Microsoft naprawdę tworzy lodówkę Xbox. Sprzęt będzie do kupienia jeszcze w 2021

Tego nikt się nie spodziewał. Na sam koniec panelu Xbox & Bethesda, po przedstawieniu wszystkich nadchodzących gier, Microsoft zaprezentował zajawkę zupełnie nowego produktu: małej lodówki Xbox, która naprawdę powstaje!

13.06.2021
20:48
To nie żart, Microsoft naprawdę tworzy lodówkę Xbox
REKLAMA

Nie, to nie żaden błąd ani żart. Microsoft tworzy lodówkę Xbox. Zupełnie poważnie. Sprzęt z podświetleniem LED będzie chłodził graczom trunki, będąc pod ręką w razie ochoty na coś orzeźwiającego i zimnego. Lodówka Xbox będzie przy tym wyglądać niemal dokładnie tak samo jak konsola Xbox Series X, co oczywiście nie jest przypadkiem.

REKLAMA

Lodówka Xbox nie jest dziełem przypadku. Produkt ma swoją historię i legendę.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, podczas pierwszej oficjalnej prezentacji wyglądu konsoli Xbox Series X w trakcie konferencji The Game Awards. Wielu internautów porównywało wtedy wygląd sześcianu XSX do lodówki. Sieć została zalana prostymi graficznymi przeróbkami, na przykład pokazującymi Xboksa Series stojącego w kuchni.

 class="wp-image-1747113"

Microsoft nie miał nic przeciwko tej humorystycznej akcji. Przeciwnie - pracownicy korporacji podchwycili temat. Podczas wideo-konferencji mogliśmy np. zobaczyć zdjęcie z lodówką Xbox wykorzystywane jako tło panelistów tworzących gry wideo dla Microsoftu. Do tego Microsoft przygotował kilka prawdziwych, w pełni działających lodówek Xbox, które trafiły w ręce najbardziej wpływowych osobistości: m.in. muzyka Snoop Dogga.

Błyskawicznie pojawiły się głosy graczy, którzy również chcieliby mieć lodówkę Xbox w swojej kuchni. Albo jaskini gracza. Microsoft podkreślał jednak, że na świecie istnieje wyłącznie kilka egzemplarzy takich urządzeń, powstałych wyłącznie w ramach działań promocyjnych powiązanych z premierą Xboksów dziewiątej generacji. Chętnych było jednak tak wielu, że Microsoft postanowił działać. Na poważnie.

Lodówka Xbox naprawdę powstaje. Urządzenie zadebiutuje na rynku pod koniec 2021 r.

Na zwiastunie produktowym możemy zobaczyć datę holidays 2021, co oznacza debiut w okresie bożonarodzeniowego sezonu świątecznego. Tym samym mini-lodówka Xbox wyrasta na jeden z najciekawszych prezentów, jaki można podarować graczowi. Byłby to jednocześnie prezent niezwykle praktyczny, stanowiący idealny dodatek obok sofy albo biurka gracza.

Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, lodówka Xbox przyda się głównie do chłodzenia napojów oraz drobnych przekąsek. Jednocześnie zielone podświetlenie LED zdradza odpowiednio gamingowy rodowód urządzenia, wpisujący się w ogólnie przyjętą estetykę gadżetów i akcesoriów dedykowanych graczom.

Niestety, na ten moment nieznana jest cena urządzenia oraz jego dostępność na polskim rynku.

REKLAMA

Aktualizacja: na ten moment lodówka będzie dostępna wyłącznie w USA.

To co Sony, czas na odświeżacz powietrza albo router PlayStation 5?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA