REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kena: Bridge of Spirits - premiera. Piękna gra zbiera 10/10 i jest dostępna w dobrej cenie

Kena: Bridge of Spirits to najnowsza platformowa gra akcji, na którą wielu graczy ostrzy sobie zęby już od czasu pierwszej zapowiedzi. To w dużej mierze efekt pięknej, baśniowej oprawy na niezwykle wysokim poziomie, której blisko kinowym produkcjom Disneya oraz Piksara. Kena została już oceniona w zachodnich mediach i zapowiada się prawdziwy hit.

21.09.2021
18:40
Kena: Bridge of Spirits - premiera. Gra zbiera 10/10 i jest dostępna w dobrej cenie
REKLAMA

Kena: Bridge of Spirits to pierwsza produkcja kalifornijskiego studia Ember Lab. W błędzie będzie jednak ten, kto myśli, że mamy do czynienia z kompletnymi nowicjuszami. Ember działa od 2009 r., specjalizując się w nowoczesnej animacji oraz produkcji filmowej. Firma realizuje reklamy oraz klipy dla takich molochów jak MLB, Hinese, KFC czy Coca Cola. Teraz Ember Lab rozszerza swoją działalność na branżę gier wideo, z kolei Kena: Bridge of Spirits to ich debiutancki tytuł.

REKLAMA
 class="wp-image-1866666"
Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits powstała we współpracy z Sony, przez co gra jest dostępna na PC oraz PlayStation.

Produkując Kenę, studio animacji porozumiało się z Sony Interactive Entertainment. W zamian za konsolową wyłączność, Ember Lab mogło liczyć m.in. na silną promocję swojej gry, oraz ekspozycję na największych pokazach organizowanych pod flagą PlayStation. To właśnie podczas jednego z paneli Sony świat po raz pierwszy zobaczył Kena: Bridge of Spirits w akcji, zachwycając się oprawą wizualną. Rewelacyjna grafika to silny wyróżnik niezależnej, tworzonej przez zaledwie piętnaście osób produkcji.

Aby osiągnąć tak powalającą oprawę wizualną, Ember Lab współpracowało ze Sparx Animation Studios - studiem produkcji z branży filmowej, współtworzącej zawartość do takich kinowych hitów jak Minionki, Transformers czy Black Panther. Efekt końcowy w Kena: Bridge of Spirits widać gołym okiem i już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak Kena prezentuje się w moim salonie, uruchomiona na konsoli PlayStation 5 podłączonej do 65-calowego telewizora.

Kena: Bridge of Spirits nie tylko dobrze wygląda. To po prostu świetna gra, która dostaje nawet 10/10.

Niestety, nie otrzymaliśmy przedpremierowego kodu recenzenckiego, aby podzielić się z wami naszymi wrażeniami z gry w Kena: Bridge of Spirits. Możemy za to przeczytać wiele pochlebnych recenzji w zachodnich mediach. Przykładowo, najwyższą notę 10/10 wystawiła produkcji Ember Lab redakcja serwisu DualShockers. Recenzent Rachael Fiddis zachwala zwłaszcza dramatyczną oraz dojrzałą narrację, a także kompletny brak nudy.

Mitchell Saltzman z IGN wystawił grze 8/10, zwracając uwagę na świetne wyważenie proporcji między walką, eksploracją, zagadkami oraz sekwencjami zręcznościowymi. Andrew Reiner z GameInformera ocenił Kenę na 9/10, nazywając ją jedną z najlepszych gier całego 2021 r. W momencie pisania tego tekstu Kena: Bridge of Spirits może się pochwalić średnią na poziomie 85 proc. w agregatorze recenzji Metacritic. Wielu producentów oddałoby dusze, aby ich pierwsza gra zbierała podobne noty.

 class="wp-image-1866678"
Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits jest dostępna na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

REKLAMA

W przepiękną platformową grę akcji możemy grać od dzisiaj, to jest 21 września 2021 r. Tytuł Kena: Bridge of Spirits jest dostępny na komputerach za pośrednictwem Epic Games Store, kosztując atrakcyjne 139 zł.

Nieco więcej zapłacą posiadacze konsol PlayStation. Gra w jednoczesnej wersji dla PS4 oraz PS5 kosztuje 169 zł w PS Store. Wciąż korzystna stawka, biorąc pod uwagę ceny zupełnie nowych gier wideo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA