REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Nadlatuje dron DJI Mavic 3 Pro. Ma dwie kamery i matrycę 4/3

Wygląda na to, że po długim czasie oczekiwania, niebawem doczekamy się upragnionego drona DJI Mavic 3 Pro. Do sieci wyciekają coraz to nowe informacje na jego temat. Poznaliśmy spodziewaną specyfikację, datę premiery, a nawet cenę.

23.09.2021
21:10
Nadlatuje dron DJI Mavic 3 Pro. Specyfikacja, data premiery, cena
REKLAMA

DJI Mavic 3 Pro - kiedy premiera?

REKLAMA

Według najnowszych doniesień nowego drona DJI Mavic 3 Pro zobaczymy 15 listopada. Już wcześniej mówiło się o takim terminie, ale dzisiaj miłośnik dronów, Jasper Ellens, podzielił się na Twitterze grafiką, która ma być „oficjalnym plakatem Mavic 3”. Materiał pochodzi od tego samego leakera, który wcześniej opublikował zdjęcia i specyfikację dronów Autel Nano, EVO Lite i EVO III. Dwa z nich Autel oficjalnie potwierdził. Ellens wcześniej publikował wiele materiałów na temat DJI Mavic 3 Pro, między innymi kolorowe szkice nowego drona. 

Grafika wprawdzie nie podaje żadnej nazwy, ale wyraźnie wskazuje, że będzie to dron z dwoma kamerami, czyli najprawdopodobniej DJI Mavic 3 Pro. Podzielony obraz pokazuje widok z góry na ruchliwą sieć dróg i wiaduktów, gdzie górna połowa została uchwycona przez aparat z obiektywem o dłuższej ogniskowej, a drugi przez obiektyw szerokokątny. DJI Mavic 3 Pro ma być wyposażony w oba.

DJI Mavic 3 Pro - dwie kamery, w tym jedna 4/3

Dosłownie przed chwilą Ellens wrzucił na Twittera także fragmenty instrukcji drona DJI Mavic 3 Pro. Wynika z niej, że dron otrzyma dwa aparaty.

Główny aparat ma być wyposażony w matrycę 4/3 o rozdzielczości 20 Mpix i obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 24 mm ze zmienną przysłoną f/2.8-11. Wygląda na to, że jest to nowa matryca Sony, o której pisałem w lipcu. Według specyfikacji dron ma oferować wideo 5.2 K. Jeśli mamy tu do czynienia ze wspomnianą matrycą, DJI Mavic 3 Pro powinien także nagrywać w 4K 120 kl./s.

 class="wp-image-1870461"
DJI Mavic 3 Pro - wizualizacja z DealsDrone

Drugi aparat, ulokowany wyżej, otrzyma sensor 1/2" o rozdzielczości 12 Mpix z obiektywem oferującym 7-krotny zoom optyczny (ekwiwalent 160 mm), stałą przysłonę f/4.4 oraz 28-krotny zoom cyfrowy. Materiały mówią również o wielokierunkowym systemie wykrywania przeszkód w podczerwieni.

 class="wp-image-1870464"
DJI Mavic 3 Pro - wizualizacja z DealsDrone

Dwa aparaty widać także na wcześniejszych wizualizacjach drona DJI Mavic 3 Pro, które pojawiły się w serwisie DealsDrone. Przecieki wskazują ponadto, że DJI Mavic 3 Pro będzie wspierać nagrywanie w standardzie Apple ProRes, posiadać 1 TB pamięci masowej SSD i gniazdo USB-C z możliwością ładowania. Źródła podają także, że DJI Mavic 3 Pro będzie wyposażony w nowy system transmisji wideo DJI O3 (OcuSync 3.0) o zasięgu do 15 km. Możemy liczyć, że w zestawie dostaniemy nowy kontroler z wbudowanym ekranem. 

 class="wp-image-1870470"
DJI Mavic 3 Pro - wizualizacja z DealsDrone

Te plotki są zgodne z informacjami, które zostały ujawnione już wcześniej. A to oznacza, że jest spora szansa, że to prawda. 

DJI Mavic 3 Pro - cena. Zapowiada się na mocne uderzenie

Według najnowszych plotek DJI Mavic 3 Pro ma kosztować ok. 1600 dol. W bezpośrednim przeliczeniu dałoby to ok. 6400 zł, ale liczyłbym raczej na cenę około 8000 zł. Obecny model, DJI Mavic 2 Pro, jest do kupienia za około 6200 zł. Byłaby to dobra cena za tak zaawansowany sprzęt.

REKLAMA

Gdyby plotki się potwierdziły, nowy dron DJI Mavic 3 Pro będzie fantastyczną maszyną. Jeśli mnie pamięć nie myli, to będzie to pierwszy konsumencki dron z matrycą 4/3. Tak duży sensor zaoferuje duży skok jakościowy, zarówno pod względem plastyki, jak i jakości obrazu na wysokich czułościach. Dużą przewagą nad konkurencją będzie także zastosowanie dwóch aparatów naraz. To rozwiązanie znane już od lat ze smartfonów, tyle że tam mamy o wiele mniejsze sensory. 

Jaki naprawdę będzie DJI Mavic 3 Pro? Przekonamy się w listopadzie. Oby nowy dron szybko wpadł w nasze ręce!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA