REKLAMA

Wymiana kontrolera Xbox One na Xbox Series za darmo. Ruszyły testy oprogramowania

Członkowie programu Xbox Insider mogą już testować nowe oprogramowanie dla kontrolerów Xbox One. To wprowadza prawie wszystkie usprawnienia, jakie zawierają kontrolery Xbox Series, a przede wszystkim mechanizm DLI.

09.09.2021 10.51
Kontroler Xbox One na Xbox Series za darmo. Aktualizacja
REKLAMA

Na pierwszy rzut oka kontrolery od Xbox Series nie różnią się za bardzo od kontrolerów Xbox One. Po uważniejszej analizie użytkownik prawdopodobnie dostrzeże nieznacznie inny kształt, nieco inną fakturę, nowego d-pada oraz zupełnie nowy przycisk do zrzutów ekranu i nagrań wideo.

REKLAMA

To, czego nie widać, to dwie kwestie. Po pierwsze kontrolery są zgodne ze wszystkimi konsolami. Te z Xboxa One zadziałają z Xboxem Series – i odwrotnie. Jest jednak jeszcze jedna różnica między nimi poza drobnym liftingiem sprzętu. Nowe kontrolery wykorzystują nową wersję protokołu Xbox Wireless z mechanizmem Dynamic Latency Input. Zapewnia on dużo niższe opóźnienia sterowania (input lag) od mechanizmu z Xbox One. Czas na zrównanie szans.

Kontroler Xbox One z funkcjami Xbox Series. Aktualizacja wprowadza obsługę DLI.

REKLAMA

Aktualizacja jest już dostępna dla testerów z konsolami Xbox Series. Może być testowana zarówno ze standardowym kontrolerem Xbox One, jak i z kontrolerem Elite. Aktualizacja nie jest związana z wersją Windowsa w konsoli. Oprogramowanie układowe kontrolerów serwisowane jest niezależne przez aplikację Akcesoria Xbox w konsoli. Konsola powinna sama powiadomić użytkownika o dostępności aktualizacji, ten nie musi sam o tym pamiętać.

Skończą się więc wymówki podczas współzawodniczenia w grach na wiele graczy, gdzie przegrany tłumaczyć się będzie kontrolerem bez DLI. Te wieści na pewno też ucieszą tych posiadaczy Xbox Series, którzy wcześniej mieli konsolę Xbox One i wykorzystują kupione do niej kontrolery do zabawy z nowszą konsolą, oszczędzając sporo pieniędzy. Niestety jeszcze nie wiemy, kiedy aktualizacja trafi do kanału produkcyjnego – a więc do wszystkich graczy, a nie tylko beta-testerów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA