60 metrów w rzucie dyskiem twardym na odległość. Just Join Olympics znowu się udała

Patronat medialny

Właśnie zakończyła się II Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady dla programistów. Podczas Just Join Olympics – Sopot 2021 padło wiele nietypowych rekordów. Nie brakowało też dobrego humoru i udanej zabawy.

09.09.2021 04.15
Just Join Olympics – Sopot 2021

Druga edycja Just Join Olympics okazała się jeszcze większym sukcesem od pierwszej. Pomysł na zlot programistów i specjalistów IT nie jest co prawda niczym nowym, ale organizatorzy tej konkretnej imprezy mają na nią szczególny pomysł. Stawiają bowiem na odmianę – zamiast ślęczenia przy komputerach czy organizowania hackatonów, uczestnicy mają do wyboru zupełnie inne atrakcje.

Wszystko ma jak najmniej przypominać o trudach codziennej pracy, Olimpiada odbywa się z dala od biura i sal konferencyjnych – miało być wesoło i sportowo. I w istocie tak było.

Walka na śmiech, pot i bajty. Olimpiada dla programistów na Stadionie Leśnym w Sopocie.

Uczestnicy zmagali się w takich dyscyplinach, jak rzut dyskiem twardym, pchnięcie monitora, bieg na 1024 metry, sprint z laptopem, spacer developera (farmera), scrum olimpijski, wykręcanie deploya, Work-life Balance, składanie klawiatury na czas i skok przez firewall. A na trybunach kibicujący rodzina i koledzy i koleżanki z pracy.

W zabawie wzięli udział programiści i firmy IT z całej Polski, zarówno indywidualnie, jak i w generalnej klasyfikacji medalowej. W tej wyłoniono najbardziej sportową firmę IT, jaką okazała się STX Next, zdobywając siedem medali. Tuż za nią uplasowała się FreeYourMusic Limite z 5 medalami, a trzecie miejsce na podium wywalczył SpeedNet, zdobywając dwa złote krążki. W sumie w Olimpiadzie udział wzięło 35 firm i ponad 350 uczestników. Padł też rekord w rzucie dyskiem twardym na odległość: zawrotne 60 metrów.

10 proc. dochodu z każdego biletu Just Join IT (organizator) przeznaczy na akcję @Hakersi, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się̨ przez naukę̨ nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Patronat medialny
Najnowsze