REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

W tym wychodku nie ma czasu na przewijanie Facebooka. Oto widok z toalety Inspiration4

Historia podboju kosmosu właśnie rozpoczęła swój kolejny rozdział. Czysto turystyczna misja kosmiczna Inspiration4, przeprowadzona przez SpaceX, rozpoczęła się bez najmniejszych problemów. Przed turystami zapierające dech w piersiach widoki. W tym podczas pilnej potrzeby.

16.09.2021
18:42
inspiration4 wideo z toalety
REKLAMA

To bez wątpienia jedno z najbardziej niesamowitych filmów wideo ostatnich dni. Opublikowane na twitterowym profilu SpaceX i załączone niżej nagranie pochodzi z misji Inspiration4, czyli pierwszej w historii zapewnionej przez prywatny kapitał kosmicznej misji turystycznej.

REKLAMA

Naszą wyczerpującą relację z tego wydarzenia znaleźć można pod tym adresem. Misja jednak nadal trwa, a SpaceX publikuje kolejne materiały promocyjne. Wspomniane wyżej wideo jest o tyle ciekawsze od innych, że przedstawia dość szczególne miejsce. Nie umniejszając przepięknemu widokowi Ziemi z kosmosu – takie nagrania już widzieliśmy. Rzadko jednak z perspektywy lokalizacji, do której nawet król chodzi piechotą.

Inspiration4 – wideo z toalety. Ziemia z kosmosu i wychodek SpaceX.

REKLAMA

Nagranie przedstawia szklaną kopułę w module dokującym Dragona. Kopuła znajduje się bezpośrednio nad jedyną toaletą zainstalowaną w pojeździe. Na nagraniu nie widać urządzenia sanitarnego, jednak bardzo podobny widok co na nagraniu widzi każdy załogant, który musi na chwilę udać się na stronę. Wystarczy, że spojrzy do góry.

Misja Inspiration4 rozpoczęła się w nocy ze środy na czwartek. Turyści kosmiczni polecieli dalej niż wszyscy astronauci od czasów misji Apollo. Załoga misji Inspiration4 dotarła na wysokość 585 km, gdzie spędzi kolejne trzy dni. Statek Crew Dragon będzie okrążał Ziemię 15 razy na dobę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA