REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Tak wygląda wydanie gry za 1200 zł. Jeden z największych tytułów PS4 i PS5 już w polskich sklepach

Horizon Forbidden West to jedna z najbardziej oczekiwanych gier dla konsol PlayStation 4 i PlayStation 5. Tytuł na konsolową wyłączność Sony pojawił się już w przedpremierowej ofercie polskich sklepów. Do tego w wersji za - oddychajcie - 1200 zł.

02.09.2021
19:31
Horizon Forbidden West: tak wygląda wydanie gry za 1200 zł
REKLAMA

Prawdziwi fani potrafią wydać na ukochaną grę niemałe pieniądze. Sam o tym doskonale wiem, kompulsywnie kupując wszystko, co związane z Resident Evil. Świeczka zapachowa, makieta posiadłości z siódmej odsłony, książka o powstawaniu serii, figurki bohaterów - biorę wszystko jak leci, a zakupowa racjonalność schodzi tutaj na drugi, trzeci czy nawet czwarty plan. Dlatego kompletnie nie dziwi mnie, że ktoś wyda 1199 zł na Horizon Forbidden West - bo właśnie tyle kosztuje najbogatsze wydanie tej gry - korzystając z oferty polskich sieci RTV AGD.

REKLAMA
 class="wp-image-1844263"

Na co może liczyć gracz, kupując Horizon Forbidden West dla konsol PlayStation za 1199 zł?

Zestaw wyceniony na 1199 zł to najdroższy wariant edycji kolekcjonerskiej. W skład Horizon Forbidden West - Edycja Regalla wchodzi bogaty zestaw dodatków, składający się z wielu figurek, gadżetów oraz dodatkowej zawartości cyfrowej:

 • Figurka wielkiego Mumakła Regalli
 • Figurki wojowników Tenakthów
 • Figurka bohaterki Aloy
 • Figurki maszyn
 • Replika focusa noszonego przez Aloy z podstawką
 • Steelbook z kodem na pobranie gry
 • Płócienna mapa
 • Dwie karty z grafikami
 • Minialbum z grafikami
 • Cyfrowa ścieżka dźwiękowa
 • Cyfrowy komiks
 • Dwa stroje i dwie bronie dla bohaterki w grze
 • Zestaw mniejszych cyfrowych dodatków
 class="wp-image-1844257"
Horizon Forbidden West - Edycja Regalla (1199 zł)
 class="wp-image-1844260"
Horizon Forbidden West - Edycja Kolekcjonerska (899 zł)

Bez wątpienia największą gwiazdą wydania za 1199 zł jest wielka figurka groźnego mumakła. Co ciekawe, ta sama bestia pojawia się także w tańszej edycji kolekcjonerskiej za 899 zł. Tam jednak mamy do czynienia z masywną maszyną w dzikiej wersji, bez plemiennych wzorów oraz bez drewnianej konstrukcji na grzbiecie, w której podróżują przeciwnicy głównej bohaterki. Co ciekawe, obie edycje kolekcjonerskie zawierają kod do aktywacji gry zarówno w wersji na PlayStation 4, jak również PlayStation 5.

Pośpiech Sony może dziwić, bo premiera Horizon Forbidden West jest zaplanowana dopiero za pół roku.

Tytuł dla konsol PS4 oraz PS5 zadebiutuje 18 lutego 2022 roku. Produkcja studia Guerilla Games już teraz wygląda rewelacyjnie, co możemy zobaczyć na poniższym materiale z rozgrywką. Gameplay prezentuje się niezwykle soczyście. Jeśli finalna gra będzie chociaż w połowie tak efektowna i dynamiczna jak na zaprezentowanej rozgrywce, szykuje się kolejny wielki hit pod banderą Sony Interactive Entertainment. Z tego wszystkiego aż chyba ponownie przejdę poprzednią odsłonę, tym razem grając na PS5.

REKLAMA

Żeby nie było zbyt słodko, Sony tym razem nie udostępni bezpłatnego ulepszenia gry kupionej na PlayStation 4 do wersji dla PlayStation 5. Posiadacze Horizon Forbidden West na PS4 wciąż będą mogli uruchomić ten tytuł na PS5, lecz wyłącznie w trybie wstecznej kompatybilności. To zasadnicza różnica dotycząca polityki wydawniczej między Sony oraz Microsoftem. Na konsolach Xbox system Smart Delivery przypisuje kupione gry wyłącznie do konta, nie biorąc pod uwagę samego rodzaju konsoli. Dzięki temu pobierając posiadany tytuł, zawsze instalujemy najlepszą możliwą wersję, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA