REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dyson odświeża ofertę odkurzaczy bezprzewodowych. Bo w kurz to trzeba laserem

Dyson V15 Detect i Dyson V12 Detect Slim to pierwsze odkurzacze bezprzewodowe tego producenta, których szczotki są wyposażone w laser pomagający wykryć kurz. A to nie koniec nowości.

30.09.2021
15:19
dyson odkurzacze 2021 ceny
REKLAMA

V15 Detect oraz V12 Detect Slim to dwa nowe bezprzewodowe odkurzacze Dysona, które – jak twierdzi producent – wykrywają cząsteczki kurzu o średnicy nawet raptem 10 mikronów. Informują też użytkownika o tym, co aktualnie sprzątają. Odkurzacze wyposażone są w akustyczny czujnik piezoelektryczny, który mierzy rozmiar wciąganych drobin.

REKLAMA

Za wydajność odkurzaczy bezprzewodowych Dyson odpowiada nowy silnik Hyperdymium, który generuje moc ssania do 230 AW, a także pięciostopniowy system filtracji eliminujący drobinki kurzu o średnicy nawet do 0,3 mikrona.

Odkurzacze Dyson V15 Detect i Dyson V12 Detect Slim z laserowym wyrywaniem zabrudzeń.

 class="wp-image-1877907"
Dyson V15 Detect i Dyson V12 Detect Slim

W wybranych końcówkach dołączanych do odkurzaczy bezprzewodowych Dyson zastosowano laser diodowym dokładnie 7,3 mm nad poziomem podłogi pod kątem 1,5 stopnia, aby maksymalnie zwiększyć kontrast pomiędzy kurzem a podłogą. Zanieczyszczenia są mierzone i zliczane 15 000 razy na sekundę przez wspominany wyżej czujnik, który przetwarza wibracje na sygnały elektryczne.

Szczegółowe informacje o rozmiarach i ilościach cząstek zebranych przez odkurzacz Dyson pojawiają się na wyświetlaczu LCD. Zdecydowano się na zieloną diodę laserową, ponieważ jej światło pozwalało uzyskać największy kontrast.

 class="wp-image-1877910"

Odkurzacze bezprzewodowe Dyson zostały zaprojektowane w taki sposób, aby moc ssania sama dostosowywała się do ilości zanieczyszczeń. Odkurzacz w trybie Auto działa w ten sposób, że jeśli czujnik wykryje duże skupisko kurzu, moc ssania automatycznie się zwiększa. Gdy kurzu będzie mniej, moc ssania powróci do poprzedniego poziomu.

Dyson V15 Detect i V12 Detect Slim ze specjalną bronią na sierść i włosy.

Dołączone do odkurzaczy Dyson szczotki Anti-tangle same oczyszczają się z włosów, transportując je do pojemnika. Końcówka została zaprojektowana z myślą o ludzkich włosach oraz sierści zwierząt domowych.

 class="wp-image-1877913"
Dyson V12 Detect Slim

Szczotka High Torque z technologią Anti-tangle dołączona do modelu V15 Detect została wzbogacona o rząd 56 poliwęglanowych ząbków, przypominający grzebień. Ząbki zapobiegają wplątywaniu się włosów i sierści we włókna szczotki podczas odkurzania, a ponadto automatycznie oczyszczają wałek z włosów, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie tego robić. 

Odkurzacze bezprzewodowe Dyson V15 Detect i V12 Slim – różnice i ceny.

Wersja Slim ma mniejszą moc – 150 W zamiast 230 W. Jest też lżeszy. Dyson V15 Detect waży od 2,6 do 3,08 kg (w zależności od podłączonych końćówek), a Dyson V12 Detect Sim zaś od 2,2 do 2,4 kg. Mniejszy model ma też mniejszy pojemnik na brud (0,35 l zamiast 0,77 l). Jest też sporo tańszy.

  • Dyson V15 Detect kosztuje 3700 zł
  • Dyson V12 Detect Slim kosztuje 2700 zł.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA