REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Premiera Windowsa 11 szybciej, niż się spodziewaliśmy. Choć bez zapowiedzianej nowości

Windows 11 pojawi się tej jesieni nie tylko na nowych komputerach, ale również jako aktualizacja. Znamy datę premiery Windowsa 11. Jej przyspieszenie wiąże się z odłożeniem jednej z zapowiadanych innowacji na później.

31.08.2021
15:32
start11 windows 11 menu start
REKLAMA

Windows 11 będzie miał swoją rynkową premierę już 5 października. Tego dnia pierwsze urządzenia spełniające wymagania sprzętowe systemu i mające Windows 10 na pokładzie zgłoszą dostępność uaktualnienia. Również tego dnia w sprzedaży pojawią się pierwsze PC z Windowsem 11 wgranym już fabrycznie.

REKLAMA

Tak jak wszystkie aktualizacje rozwojowe w ostatnich latach, również i ta będzie udostępniana falami. Microsoft będzie udostępniał Windowsa 11 kolejnym modelom i konfiguracjom komputerów, a po upewnieniu się, że ten zbiór maszyn aktualizuje się bez problemów, dodawać będzie do niego kolejny. Microsoft spodziewa się, że wszystkie zgodne urządzenia powinny otrzymać ofertę aktualizacji nie później niż do połowy przyszłego roku.

Windows 11 – data premiery. System nie będzie od razu zgodny z aplikacjami na Androida, wbrew wcześniejszym zapowiedziom.

REKLAMA

To było do przewidzenia. Do tej pory żadna wersja testowa Windowsa 11 nie oferowała zapowiadanej zgodności z Androidem. Do rynkowej premiery systemu pozostało niecałe dwa miesiące – skuteczne przeprowadzenie beta-testów tak złożonego mechanizmu byłoby prawdopodobnie zbyt dużym wyzwaniem. Dlatego też Windows 11 pojawi się bez zapowiadanej zgodności.

To jednak nie oznacza, że pomysł został porzucony. Jak zapowiada Microsoft, już niedługo do publicznego programu beta-testów Windowsa trafią pierwsze kompilacje Jedenastki z aktywnym mechanizmem zgodności z Androidem. Na razie będzie musiało wystarczyć strumieniowanie aplikacji z telefonu za pośrednictwem programu Twój telefon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA