REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Premiera Samsunga Galaxy S21 FE coraz bliżej. Kupisz?

Samsung Galaxy S21 FE miał zadebiutować w tym miesiącu, lecz z przyczyn przeróżnych tak się nie stało. Nie znaczy to jednak, że Samsung porzucił ten projekt – nowy telefon zobaczymy niebawem.

26.08.2021
10:20
galaxy s21 fe
REKLAMA

Problemy z dostępnością mikroczipów i innych podzespołów nie omijają nawet największych graczy na rynku. Według lipcowych raportów, Samsung musiał przełożyć premierę Galaxy S21 FE z powodu braku kilku kluczowych komponentów, co uniemożliwiało produkcję na pożądanym poziomie. Premiera została przełożona na bliżej nieokreślone „później”, a sierpniowy Galaxy Unpacked poświęcono składanym telefonom, nowym zegarkom i słuchawkom.

REKLAMA

Opóźnienie Galaxy S21 FE ma jednak potrwać nie dłużej niż dwa miesiące, więc jest wysoce prawdopodobne, iż urządzenie zadebiutuje najpóźniej w październiku, a może nawet we wrześniu. Do premiery ewidentnie zostało coraz mniej czasu, bo nowy telefon Samsunga właśnie pojawił się na liście urządzeń Sklepu Play.

Galaxy S21 FE w Sklepie Play potwierdza wcześniejsze pogłoski.

O pojawieniu się nowego urządzenia w Google Play donosi serwis MyFixGuide i pozyskane przezeń informacje z grubsza pokrywają się z tym, co wiedzieliśmy już wcześniej.

Tak jak zdradzała wcześniejsza certyfikacja TENAA, Samsung Galaxy S21 FE będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888, wspierany przez 6 lub 8 GB RAM-u i 128 lub 256 GB miejsca na dane.

Samsung Galaxy S21 FE class="wp-image-1746012"
Samsung Galaxy S21 FE. Źródło: @OnLeaks

Potwierdzają się też informacje o nieco mniejszym akumulatorze od poprzedniej generacji; ten ma mieć 4370 mAh, podczas gdy Galaxy S20 FE miał ogniwa o pojemności 4500 mAh.

Z pewnością można za to liczyć na obecność ładowania bezprzewodowego i odporności na pył oraz wodę, jak miało to miejsce w S20 FE. Jedynym niepasującym do wcześniejszych informacji elementem jest rozdzielczość wyświetlacza, który rzekomo ma mieć 6,4” i 1080 x 2009 px, ale… podejrzewam, że to po prostu błąd i z jakiegoś powodu w Sklepie widnieją piksele ekranu do wysokości wcięcia na przedni aparat. Jego rozdzielczość powinna wynieść 2400 x 1080 px, jak w innych nowych Galaxy.

Kupisz?

REKLAMA

Ubiegłoroczny Samsung Galaxy S20 FE przez wielu uznany był za najlepszy smartfon w serii. Zamiast przegrzewającego się procesora Exynos oferował Snapdragona o wyższej kulturze pracy i miał wszystkie najważniejsze elementy, bez zbędnych „bajerów” podbijających cenę. Do tego był rozsądnie wyceniony i był jednym z najprostszych telefonów do polecenia, bo praktycznie wszystko robił dobrze.

Wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy S21 FE powtórzy sukces poprzednika. I choć tegoroczne Galaxy S21 są bardziej dopracowane od poprzedników, tak argument niskiej ceny może przemówić do tych, którzy dotąd nie zdecydowali się na zakup nowego telefonu Samsunga.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA