1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. technologie
  4. Technologie

Premiera Samsunga Galaxy S21 FE coraz bliżej. Kupisz?

galaxy s21 fe

Samsung Galaxy S21 FE miał zadebiutować w tym miesiącu, lecz z przyczyn przeróżnych tak się nie stało. Nie znaczy to jednak, że Samsung porzucił ten projekt – nowy telefon zobaczymy niebawem.

Problemy z dostępnością mikroczipów i innych podzespołów nie omijają nawet największych graczy na rynku. Według lipcowych raportów, Samsung musiał przełożyć premierę Galaxy S21 FE z powodu braku kilku kluczowych komponentów, co uniemożliwiało produkcję na pożądanym poziomie. Premiera została przełożona na bliżej nieokreślone „później”, a sierpniowy Galaxy Unpacked poświęcono składanym telefonom, nowym zegarkom i słuchawkom.

Opóźnienie Galaxy S21 FE ma jednak potrwać nie dłużej niż dwa miesiące, więc jest wysoce prawdopodobne, iż urządzenie zadebiutuje najpóźniej w październiku, a może nawet we wrześniu. Do premiery ewidentnie zostało coraz mniej czasu, bo nowy telefon Samsunga właśnie pojawił się na liście urządzeń Sklepu Play.

Galaxy S21 FE w Sklepie Play potwierdza wcześniejsze pogłoski.

O pojawieniu się nowego urządzenia w Google Play donosi serwis MyFixGuide i pozyskane przezeń informacje z grubsza pokrywają się z tym, co wiedzieliśmy już wcześniej.

Tak jak zdradzała wcześniejsza certyfikacja TENAA, Samsung Galaxy S21 FE będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888, wspierany przez 6 lub 8 GB RAM-u i 128 lub 256 GB miejsca na dane.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE. Źródło: @OnLeaks

Potwierdzają się też informacje o nieco mniejszym akumulatorze od poprzedniej generacji; ten ma mieć 4370 mAh, podczas gdy Galaxy S20 FE miał ogniwa o pojemności 4500 mAh.

Z pewnością można za to liczyć na obecność ładowania bezprzewodowego i odporności na pył oraz wodę, jak miało to miejsce w S20 FE. Jedynym niepasującym do wcześniejszych informacji elementem jest rozdzielczość wyświetlacza, który rzekomo ma mieć 6,4” i 1080 x 2009 px, ale… podejrzewam, że to po prostu błąd i z jakiegoś powodu w Sklepie widnieją piksele ekranu do wysokości wcięcia na przedni aparat. Jego rozdzielczość powinna wynieść 2400 x 1080 px, jak w innych nowych Galaxy.

Kupisz?

Ubiegłoroczny Samsung Galaxy S20 FE przez wielu uznany był za najlepszy smartfon w serii. Zamiast przegrzewającego się procesora Exynos oferował Snapdragona o wyższej kulturze pracy i miał wszystkie najważniejsze elementy, bez zbędnych „bajerów” podbijających cenę. Do tego był rozsądnie wyceniony i był jednym z najprostszych telefonów do polecenia, bo praktycznie wszystko robił dobrze.

Wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy S21 FE powtórzy sukces poprzednika. I choć tegoroczne Galaxy S21 są bardziej dopracowane od poprzedników, tak argument niskiej ceny może przemówić do tych, którzy dotąd nie zdecydowali się na zakup nowego telefonu Samsunga.