REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Samsung wrócił na rynek projektorów w pięknym stylu. Polska premiera The Premiere

Przez wiele lat Samsung nie wprowadzał na rynek żadnych nowych projektorów, skupiając swoją uwagę na telewizorach. Wraca z The Premiere, laserowym projektorem krótkiego rzutu. W teorii jednym z najlepszych na rynku.

31.08.2021
19:30
projektor samsung the premiere
REKLAMA

Kupno ogromnego telewizora wysokiej jakości wiąże się z gigantycznym wydatkiem finansowym, a i tak maksymalne długości przekątnych ekranu wyrażane są niemal zawsze liczbami dwucyfrowymi. Rozwiązaniem może być projektor, ale tu w wielu przypadkach problematyczne okazują się instalacja, użytkowanie i konserwacja, przy jakości obrazu ustępującej telewizorom wysokiej klasy. Niewiele modeli faktycznie zapewnia wszystkie zalety porządnego telewizora w połączeniu z ogromnym ekranem. Do tego grona dołącza Samsung The Premiere.

REKLAMA
 class="wp-image-1841509"
Tomasz Raczek, ceniony krytyk filmowy, na polskiej premierze Samsung The Premiere

Projektor ten co prawda miał już swoją handlową premierę i jest już w sprzedaży – jednak dopiero dziś polski oddział Samsunga zdecydował się na oficjalną prezentację sprzętu. Linia projektorów laserowych The Premiere obejmuje dwa modele: 130-calowy LSP9T i 120-calowy LSP7T. The Premiere działa zaraz po włączeniu – w ciągu 10-20 sekund można rozpocząć seans.

Projektory Samsung The Premiere czerpią garściami z telewizorów Samsung QLED.

 class="wp-image-1841512"
Samsung The Premiere

Projektory pracują pod kontrolą najnowszej wersji Tizena – z identycznym interfejsem i ofertą aplikacji. Jest więc równie łatwy w obsłudze i nie trzeba korzystać z zewnętrznych urządzeń, by móc obejrzeć treść z niemal dowolnej usługi VOD. The Premiere oferuje rozdzielczość 4K, realizuje w pełni standard HDR10+. Z jeszcze wyższą jasnością (2800 ANSI lumenów w LSP9T oraz  2200 ANSI lumenów LSP7T) i jeszcze szerszym pokryciem palet barwnych od najlepszego telewizora Neo QLED. Tak wysoka jasność sprawia, że projektor nie wymaga zaciemniania pomieszczenia – choć nadal da ono najlepszy efekt.

W modelu LSP9T Samsung zastosował Technologię Potrójnego Lasera, która przekłada się na bardziej rzeczywiste i intensywne kolory. Pokrycie palety barw DCI-P3 wynosi w tym przypadku 147 proc., co jest wartością praktycznie nieosiągalną dla telewizorów. Oba projektory oferują cztery tryby wyświetlania: standardowy, dynamiczny, filmowy oraz Filmmaker Mode. W obu zawarty jest też tuner telewizyjny DVB-T2.

The Premiere to projektory o Ultra Krótkim Rzucie, co oznacza, że stawia się je blisko ściany – nie ma potrzeby tworzenia instalacji pod sufitem czy szukania dodatkowego stolika pomocniczego. Dla przykładu, aby uzyskać 100-calowy obraz w modelu LSP9T, projektor powinien znajdować się 11,3 cm od ściany czy ekranu.

Dodatkowy system audio wskazany, ale opcjonalny. Samsung The Premiere mają całkiem niezłe nagłośnienie.

W modelu LSP9T użytkownik znajdzie 40-watowy zestaw głośników w formacie 4.2 z pozycjonowaniem dźwięku Samsung Accoustic Beam i wbudowane głośniki niskotonowe. Model LSP7T wypełni przestrzeń dźwiękiem za sprawą 30-watowych głośników w formacie 2.2.

 class="wp-image-1841542"
Samsung The Premiere
REKLAMA

Oprócz łączności Wi-Fi, w projektorach Samsunga znaleźć można również gniazda HDMI, LAN, optyczne wyjście audio oraz gniazda tunerów. Projektor zawiera Tryb Gry wyłączający część mechanizmów przetwarzania obrazu na rzecz niskich opóźnień sterowania (input lag), a także funkcję Game Enhancer, która wybiera właściwe ustawienia i zapewnia optymalizację gry.

Projektor LSP9T The Premiere to wydatek 28 tys. zł. Model LSP7T kosztuje 15 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA