REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Śledzą huragan Ida w grze. Microsoft rozbija bank systemem realistycznej pogody 24/7, widoki są cudowne

Microsoft Flight Simulator to gra z modułem live weather: systemem generowania pogody w czasie rzeczywistym, na podstawie prawdziwych danych meteorologicznych z całego świata. W ten sposób w grze pojawił się najprawdziwszy huragan Ida, z kolei gracze postanowili wlecieć w sam jego środek.

31.08.2021
20:44
Huragan Ida w Microsoft Flight Simulator
REKLAMA

Huragan Ida jeszcze wczoraj był wielkości całej Polski. Niszczycielska furia natury uderzyła w Stany Zjednoczone, zmuszając do ewakuacji setki tysięcy osób. Huragan wiał z prędkością 240 km/h, a jego siła spowodowała nawet tymczasowe odwrócenie kierunku biegu rzeki Missisipi! Mówi się, że Ida to największy huragan nawiedzający USA od 15 lat, chociaż jego rozmiar znacznie osłabł w ciągu ostatnich godzin. Niszczycielska siła odcięła od prądu prawie milion Amerykanów, a straty wywołane huraganem dopiero będą analizowane.

REKLAMA
 class="wp-image-1841170"
Huragan Ida na mapie świata w Microsoft Flight Simulator, źródło

Niebezpieczne piękno Idy mogą zobaczyć gracze na całym świecie, stając oko w oko z huraganem.

Chociaż huragan Ida to niezwykle niebezpieczne zjawisko pogodowe, gracze otrzymali unikalną możliwość dostania się w sam środek silnego cyklonu tropikalnego. Wszystko to z poziomu własnej kanapy w salonie czy biurka w gabinecie. To efekt unikalnych możliwości w grze Microsoft Flight Simulator, stanowiącej absolutny technologiczny przełom. MFS to cała kula ziemska, ze wszystkimi jej górami, rzekami, jeziorami, drogami i lasami, zmieszczona do gry wideo, w skali jeden do jednego. Czegoś takiego wcześniej po prostu nie było.

Microsoft Flight Simulator zachwyca nie tylko oddaniem w ręce graczy całej planety, ale również realistycznym systemem pogodowym. Gracze podłączeni do sieci mogą korzystać z opcji live weather, która generuje dokładnie taką samą pogodę w wirtualnym świecie, jaka jest za oknem. Jeśli w Balicach akurat pada, to również w grze będziemy lądować w strugach deszczu. System rewelacyjnie działa w praktyce, podkreślając klimatyczną różnorodność poszczególnych państw, regionów i kontynentów.

System live weather sprawił, że w grze Microsoft Flight Simulator pojawił się huragan Ida. Wirtualny cyklon znajduje się dokładnie tam, gdzie jego prawdziwy i niezwykle groźny odpowiednik. Gracze chwycili więc za wolanty, podnieśli swoje maszyny w powietrze i ruszyli na spotkanie z ekstremalnym zjawiskiem pogodowym. Widoki, jakie na nich czekały, zapierają dech w piersiach:

 class="wp-image-1841164"
 class="wp-image-1841167"

Pół żartem, pół serio huragan Ida to jak wydarzenie społecznościowe w Microsoft Flight Simulator.

REKLAMA

Nieczęsto się zdarza, by pogoda w prawdziwym świecie przekładała się na ważne wydarzenie w grze wideo, mobilizujące społeczność fanów. Tym większe uznanie ma u mnie Microsoft, wdrażając do symulatora lotniczego takie rozwiązania jak system live weather. Dzięki niemu Flight Simulator może oferować graczom unikalne przeżycia, których część wirtualnych pilotów doświadczy raz na kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat.

Musicie przyznać, jest w tym pewnego rodzaju magia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA