REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Plotki o nowym Apple Watchu „potwierdzone”. Nie tylko nowy kształt, ale też większy rozmiar

Nowy Apple Watch będzie miał nie tylko zupełnie nowy wygląd, ale też zwiększony rozmiar. Ten przeciek właśnie potwierdził się na pierwszym zdjęciu nowego paska.

26.08.2021
17:19
Plotki o nowym Apple Watchu „potwierdzone”. Nie tylko nowy kształt, ale też większy rozmiar
REKLAMA

Apple Watch Series 7 ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Będzie to wana premiera, ponieważ właściwie pierwszy raz od samego początku serii zobaczymy całkowicie nowy kształt zegarka. Apple odejdzie od obłej bryły kojarzącej się z iPhone’em 11 na rzecz nowocześniejszego kształtu nawiązującego do iPhone’a 12 i nowych iPadów.

REKLAMA

Apple Watch Series 7 będzie miał płaskie krawędzie boczne, a więc będzie bardziej kanciasty. Taki projekt dobrze sprawdza się w iPhonie i iPadzie, a najpewniej będzie również wyglądał bardzo dobrze w nadchodzących MacBookach Pro. Nie jestem jednak przekonany, czy twarde, ostre krawędzie sprawdzą się na nadgarstku.

Apple Watch 7 w nowych rozmiarach

 class="wp-image-1835635"
Render na bazie aktualnych przecieków: Jon Prosser / RendersByIan

Apple Watch Series 7 będzie miał nie tylko nowy wygląd, ale też większy rozmiar. Dotychczasowe rozmiary 40 i 44 mm zostaną zastąpione wariantami o 1 mm większymi, a więc zobaczymy modele 41 i 45 mm.

To może sugerować, że ekran zegarka będzie zauważalnie większy. Pamiętacie przeskok z iPhone’a 11 na 12? Nowszy smartfon dzięki płaskim krawędziom ma mniejszy rozmiar przy zachowaniu takiej samej przekątnej ekranu. W przypadku Apple Watcha zobaczymy połączenie płaskich ramek i większego rozmiaru, a to sugeruje, że ekran znacząco urośnie.

Pierwsze zdjęcie paska nowego Apple Watcha potwierdza te przecieki.

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie fragmentu paska nowego Apple Watcha. Widać na nim charakterystyczne oznaczenie znane z wcześniejszych pasków, ale tym razem w owalu jest wpisany rozmiar 45 mm.

Czy to oznacza, że dotychczasowe paski nie będą kompatybilne z nowym Apple Watchem? Niekoniecznie. Według przecieków ma być zachowana pełna kompatybilność. Nowy wygląd zegarka został zaprojektowany w taki sposób, by obły zaczep paska wpisywał się w płaską bryłę koperty.

Osobiście jestem zdania, że Apple zachowa kompatybilność. Pamiętajmy, że obserwowaliśmy już jedno powiększenie rozmiarów zegarków: mniejszy model urósł z 38 na 40 mm, a większy wariant z 42 na 44 mm. Mimo to Apple zachował kompatybilność pasków z podziałem na większy i mniejszy model:

  • mniejsze paski 38/40 mm
  • większe paski 42/44 mm

Obstawiam, że niebawem zobaczymy w sklepach następujacy podział tych akcesoriów:

  • mniejsze paski 38/40/41 mm
  • większe paski 42/44/45 mm

Warto zauważyć, że żaden z rozmiarów nie pojawia się dwukrotnie, więc nie powinno być zamieszania.

REKLAMA

A co nowego w Apple Watchu 7 poza wyglądem?

Mówi się, że Apple Watch Series 7 zyska nowe sensory potrafiące badać ciśnienie tętnicze krwi, poziom glukozy, a także… poziom alkoholu we krwi. Trzeba jednak dodać, że inne źródła studzą zapał. Bloomberg twierdzi, że Apple pracuje nad wymienionymi sensorami, ale nie pojawią się one jeszcze w siódmej generacji zegarka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA