REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zamieniają konsolę Xbox Series S w lekkiego laptopa. Ufundowali projekt w 20 minut

Australijski start-up UPspec Gaming produkuje specjalną przystawkę z ekranem o nazwie xScreen. Dzięki niej tania, lekka konsola Xbox Series S zamienia się w prawdziwy laptop do gier. Wystarczyło 20 minut, aby sfinansować ten pomysł na Kickstarterze.

08.07.2021
19:21
Xbox Series S jako laptop ufundowany w 20 minut, setki chętnych
REKLAMA

Xbox Series S to tania, lekka i malutka konsola Microsoftu. Urządzenie jest na tyle poręczne i kompaktowe, że część osób zabiera je ze sobą w dłuższe podróże służbowe. Gabaryty modelu Series S wykorzystuje dwójka australijskich przedsiębiorców z firmy UPspec Gaming, chcąca zamienić Xboksa w laptop do gier. Będzie to możliwe dzięki specjalnej przystawce z ekranem, która na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo sensownym, dobrze przemyślanym rozwiązaniem.

REKLAMA
 class="wp-image-1776961"
Konsola Xbox Series X zamieniona w laptopa

xScreen to specjalna przystawka z ekranem do konsoli Xbox Series S, zamieniająca ją w lekki laptop.

Główną zaletą urządzenia xScreen jest prostota obsługi oraz wygoda i uniwersalność. Przystawka nie wymaga powiem dodatkowego kabla zasilania czy połączenia przez kabel HDMI. Nie będzie również konieczna modyfikacja samej konsoli Xbox Series S, dzięki czemu wszyscy posiadacze tej platformy zachowają gwarancję. xScreen ma czerpać energię bezpośrednio z Xboksa, a sam montaż przystawki wydaje się prosty oraz intuicyjny.

Przystawkę z ekranem podłączymy do Xboksa wykorzystując do tego dwie końcówki USB oraz HDMI, pasujące układem do gniazd konsoli. Dzięki USB ekran jest zasilany, z kolei za pośrednictwem HDMI przesyłany jest obraz oraz dźwięk. Po bokach przystawki znajdują się z kolei delikatne ramionka, mające unieruchamiać i stabilizować spójny wizualnie gadżet. Na koniec podłączamy kabel zasilania do Xboksa i gotowe - można już grać!

 class="wp-image-1776979"

Taki laptop Xbox Series S + xScreen będzie cechować masa wynosząca niewiele ponad 2,5 kg.

Na ten wynik składa się masa samej konsoli, wynosząca około 2 kg oraz masa przystawki z ekranem - mniej niż 700g. Pozostając przy ekranie, mamy do czynienia z panelem 1080p o przekątnej 11,6 cala oraz maksymalnej częstotliwości odświeżania 60 Hz. Dzięki takim wymiarom pokrywę ekranu możemy zamknąć podobnie jak w laptopie. Wydaje się, że wypukły panel wylotowy powietrza w obudowie konsoli nie będzie generował szczelin, ponieważ ramki ekranu wystają na odpowiednią długość.

W obudowie ekranu znajdują się także głośniki, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na podłączanie słuchawek do konsoli lub kontrolera. UPspec Gaming osadzi w obudowie także przyciski do sterowania poziomem głośności oraz jasnością obrazu. Co świetne, xScreen nie będzie blokował portu rozszerzenia pamięci.

 class="wp-image-1776982"

Przystawka z ekranem xScreen ma kosztować 249 dolarów/169 euro.

REKLAMA

Na platformie Kickstarter niemal wyczerpała się już pula zamówień na przystawki z premierowym, 20-procentowym rabatem. W momencie pisania tego tekstu start-up UPspec Gaming znalazł prawie 350 chętnych na swoje rozwiązanie. Wystarczyło 20 minut, aby firma pozyskała minimalną kwotę. Z 28 dniami do końca kampanii, organizatorzy na pewno znacząco poszerzą pulę chętnych klientów.

Jak wynika z informacji na platformie Kickstarter, pierwsze przystawki xScreen trafią do graczy w styczniu lub lutym 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA