REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Paczkomat z dłuższym czasem odbioru. InPost podał ceny

Czas na odbiór paczki z Paczkomatu to dziś dwa dni. Będzie jednak można go wydłużyć. Wiemy, jak to zrobić i ile to będzie kosztować.

17.07.2021
12:34
InPost wydłużenie czasu odbioru paczki
REKLAMA

Użytkownicy aplikacji InPost Mobile mogą już przedłużyć czas pobytu swojej paczki w Paczkomacie o 24 godziny. Niestety, dłuższe przechowywanie paczki w Paczkomacie nie będzie darmowe. Za dobę takiego magazynowania klient będzie musiał zapłacić kwotę 8 zł.

REKLAMA

Można przy tym wydłużać jej przechowywanie o kolejne dni, opłata wówczas pozostaje bez zmian. Warto tylko mieć wtedy na uwadze, że Paczkomaty mają ograniczoną pojemność. Im dłużej nieodebrana paczka jest magazynowana w Paczkomacie, tym dłużej inni klienci mogą mieć trudności z odebraniem swojej – choć to prawdopodobnie raczej ekstremalne przypadki.

Paczkomat i dłuższy czas odbioru. Ile to kosztuje, jak to działa?

REKLAMA

W aplikacji na liście śledzenia oraz w szczegółach przesyłki pojawi się żółty przycisk Przedłuż (przycisk będzie widoczny na 12 godz. przed upływem terminu odbioru lub 24 godz. w przypadku punktów InPost z ograniczonymi godzinami otwarcia). Wystarczy kliknąć ów przycisk i opłacić wszystko za pomocą wybranej metody płatności (BLIK, szybkie przelewy DotPay i karta płatnicza). Informację o zaktualizowanym terminie odbioru paczki znaleźć można w aplikacji na ekranie śledzenia przesyłek lub w szczegółach przesyłki.

InPost informuje przy okazji, że możliwość przedłużenia terminu odbioru poprzez SMS Premium została wyłączona i od teraz opcja ta będzie dostępna tylko z poziomu aplikacji InPost Mobile. Czas nauczyć się obsługi telefonu i aplikacji mobilnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA