REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Masz 16 lat lub mniej? Twoje konto na Instagramie będzie prywatne

Instagram wdraża kolejne mechanizmy, które mają ochronić młodszych odbiorców serwisu. Od teraz nowe konta osób w wieku poniżej 16 lat będą domyślnie prywatne.

28.07.2021
18:04
Instagram cenzura
REKLAMA

Zmiany na Instagramie dotyczą nowych kont zakładanych przez osoby w wieku poniżej 16 lat. Takie nowe konta domyślnie staną się prywatne, co oznacza, że tylko zatwierdzeni obserwatorzy będą mogli oglądać zdjęcia i zostawiać pod nimi polubienia i komentarze. Zmiana nie dotyczy obecnych kont, ale osoby w wieku poniżej 16 lat dostaną powiadomienie informujące o korzyściach przełączenia konta na tryb prywatny.

REKLAMA

Co ciekawe, młodsi odbiorcy wcale nie bronią się przed trybem prywatnym. Testy Instagrama wykazały, że tylko jedna na pięć osób chce przełączyć widoczność konta z trybu prywatnego na publiczny. Nowość ma więc realne szanse sprawić, że na Instagramie będzie bezpieczniej.

Dlaczego Instagram chce, by młode osoby korzystały z trybu prywatnego?

REKLAMA

Jest to forma ochrony takich osób przed niewłaściwymi komentarzami osób, które uznały, że zdjęcie przedstawia osobę pełnoletnią. Pamiętajmy jednak, że taki mechanizm bezpieczeństwa bazuje właściwie w całości na użytkowniku. Jeśli młoda osoba będzie zatwierdzać każdą prośbę o dostęp do profilu, mechanizm prywatności zda się na niewiele.

Instagram w ostatnim czasie mocno pracuje nad zmianami mającymi na celu uchronić najmłodszych odbiorców. Niedawno słyszeliśmy o tym, że serwis społecznościowy chce stworzyć specjalną wersję Instagrama dostosowaną do najmłodszych odbiorców w wieku poniżej 13 lat. Psycholodzy biją na alarm, ale Instagram zapewnia, że intencją jest dbanie o dobro klienta i np. ochrona go przed niewłaściwymi reklamami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA