REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft Teams cofa się w czasie, ale w wyjątkowo fajny sposób

Dobre wieści dla użytkowników komunikatora Teams, którym tęskno do czasów Windowsa 95 i kultowego Spinacza. Microsoft udostępnił tła do wideorozmów w stylu retro, które wyglądają fantastycznie.

09.07.2021
13:33
microsoft team zmiana tla
REKLAMA

Jedną z funkcji komunikatora Teams jest możliwość podmiany tła. Dzięki temu nie musimy ustawiać się specjalnie na tle meblościanki i zbierać w popłochu prania, gdy ktoś postanowi do nas zadzwonić — wystarczy kilka kliknięć i rozgardiasz zostaje zakryty pikselami.

REKLAMA

Microsoft Teams i tła w stylu retro

Twórcy komunikatora Microsoftu uznali, że najwyższa pora przygotować dla użytkowników tej usługi nowy zestaw teł, z czego ucieszą się przede wszystkim starsi internauci. Ci, którzy pamiętają zamierzchłe czasy świetności Windowsa 95 oraz asystenta będącego pierwowzorem dla Siri, Alexy i Cortany: Pana Spinacza.

microsoft teams tlo 1 pan spinacz class="wp-image-1777906"

Spinacz był ikoną pracy biurowej lat 90. i nic dziwnego, że Microsoft postanowił o nim teraz przypomnieć i to jemu poświęcona została pierwsza z grafik. Widać na niej antropomorfizowane biurowe akcesorium na stercie niekończącego się papieru w linie.

microsoft teams tlo 2 pasjans solitaire class="wp-image-1777909"

Kolejne tło jest abstrakcyjne i widać na nim stopklatkę ze zwycięstwa w pasjansa Solitaire nałożoną na zieloną scenę z zielonem znaczkiem ewakuacji z budynku. Oprócz tego przygotowano grafikę na bazie kultowego zdjęcia Charlesa O’Reara z 1996 r., które Microsoft przerobił na tapetę Windowsa XP.

microsoft teams tlo 3 tapeta windows xp class="wp-image-1777912"

Ostatnie z teł do Microsoft Teams, jakie można pobrać, wygląda chyba najciekawiej. Grafika jest takim listem miłosnym do programu Paint w wersji vintage, z którego ktoś wyciągnął pudło z farbą, pędzel oraz spray, a potem zaczął myśleć poza pudełkiem i malować poza oknem.

REKLAMA
microsoft teams tlo 4 paint class="wp-image-1777915"

Nowe tła do Microsoft Teams pobierzecie pod tym adresem, a Microsoft opowiada o nich szerzej na swoim blogu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA