1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dwa genialne projektory BenQ w świetnych cenach. Coś dla fanów sportu, kina i zwolenników wygody

Lokowanie produktu

Duży telewizor jest kuszący, ale czy oglądaliście kiedyś materiały z projektora? Jeśli chcesz poczuć kinowy klimat we własnym domu, dwa świetne projektory BenQ kupisz teraz w bardzo dobrych cenach w RTV Euro AGD.

01.07.2021
8:59
Dwa genialne projektory BenQ w świetnych cenach. Coś dla fanów sportu, kina i zwolenników wygody

Dobry serial, film czy sport - szczególnie w czasie turnieju Euro 2020 - ogląda się znacznie lepiej na dużym ekranie. I choć standardem wśród telewizorów staje się przekątna 65 cali, to można pójść znacznie dalej, do tego bez przesadnie dużego naginania budżetu. Jest to możliwe, jeśli wybierzemy projektor.

BenQ TK850 to nowy projektor, który obecnie znajdziemy w świetnej promocji w sieci sklepów RTV Euro AGD.

 class="wp-image-1762743"

BenQ TK850 kupimy teraz w RTV Euro AGD za 6899 zł, czyli aż o 900 zł taniej niż wynosi regularna cena.

Co dostajemy w tej cenie? Przede wszystkim możliwość wyświetlania obrazu do 100 cali w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli), z obsługą HDR. Taką jakość zapewnia lampa o mocy 245W i jasności 3000 ANSI lumenów oraz matryca wykonana w technologii DLP. Projektor pokrywa aż 98 proc. przestrzeni barwnej Rec.709.

Producent umieścił w swoim sprzęcie wbudowane tryby obrazu, skalibrowane do konkretnych typów materiałów. Dzięki temu znajdziemy m.in. tryb sport z upłynniaczem ruchu, czyli rozwiązanie dobrze znane z segmentu telewizorów. Mamy też tryb Gry, Filmu oraz Muzyki. A jeśli jesteśmy przy muzyce, projektor jest wyposażony we wbudowane głośniki komorowe o mocy 10 W.

 class="wp-image-1762746"

Zewnętrzne urządzenia podłączymy korzystając z dwóch portów HDMI, a także z dwóch portów USB, do których możemy podłączyć m.in. dyski zewnętrzne.

Mamy więc do czynienia z zaawansowanym projektorem 4K o wysokiej jakości, w cenie, która nie jest przesadnie wysoka. Tym bardziej że w trwającej w RTV Euro AGD promocji kupimy BenQ TK850 za 6899 zł. Gdybyśmy chcieli kupić stucalowy telewizor 4K o podobnej jakości obrazu, musielibyśmy nastawić się na kilkukrotnie wyższy wydatek.

BenQ GV1 to z kolei genialny w swojej prostocie przenośny projektor. Bo kto powiedział, że nie można oglądać seriali w wannie lub kuchni?

 class="wp-image-1762731"

BenQ GV1 to projektor leżący na zupełnie innym biegunie. To urządzenie przenośne, bezprzewodowe i w pełni wykorzystujące możliwości najnowszych technologii.

Projektor jest wyposażony w system Android z możliwością instalowania aplikacji, dzięki czemu obsługa bardzo przypomina system Smart TV z telewizorów. BenQ GV1 wykorzystuje najważniejsze standardy łączności bezprzewodowej, czyli Bluetooth i Wi-Fi z możliwością utworzenia punktu dostępowego, do którego podłączymy np. smartfon. Następnie możemy przesyłać obraz, chociażby za pomocą łączności AirPlay.

W razie potrzeby możemy się też połączyć zewnętrzne źródła obrazu przewodowo, poprzez złącza HDMI oraz USB-C. Kiedy połączymy się tym ostatnim standardem, projektor będzie mógł ładować nasz smartfon.

Na pokładzie mamy też wbudowany głośnik, który może zapewniać dźwięk podczas seansów, ale równie dobrze może też pełnić rolę głośnia Bluetooth. Całe urządzenie waży zaledwie 708 g, dzięki czemu jest wyjątkowo przenośne.

 class="wp-image-1762734"

BenQ GV1 jest przy tym wszechstronnym projektorem, który jest w stanie wyświetlać obraz o przekątnej aż 100 cali. Odchylana górna część pozwala wyświetlać obraz powyżej poziomu projektora, maksymalnie do 77 cm ponad projektor. Jasność lampy to 200 ANSI Lumenów, a system projekcji to DLP 3430, a projektor obsługuje rozdzielczość 854 x 480 pikseli.

Kompromisem tej niewielkiej konstrukcji jest więc rozdzielczość obrazu, ale trudno uznać to za wadę w kontekście ceny. Sprzęt, choć bardzo zaawansowany technicznie, jest rozsądnie wyceniony. W RTV Euro AGD kupimy go obecnie w promocji za zaledwie 1299 zł. To aż o 520 zł mniej niż wynosi standardowa cena.

*Materiał powstał we współpracy z RTV Euro AGD.

Lokowanie produktu
Najnowsze