REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Next-genowy Avatar, taktyczne Mario i Rainbow Six z potworami - wszystkie zwiastuny Ubisoft Forward

Podczas pokazu Ubisoft Forward gigant świata gier zaprezentował swoją nadchodzącą ofertę. Nie zabrakło kilku niespodzianek, jak nowa odsłona programu do nauki gry na gitarze, kolejne taktyczne Mario + Rabbids oraz dedykowane najwydajniejszym platformom Avatar: Frontiers of Pandora.

13.06.2021
11:53
Ubisoft tworzy next-genową grę Avatar, taktyczne Mario i więcej
REKLAMA

W tym roku Ubisoft nie skoncentrował się wyłącznie na zupełnie nowych grach. Wydawca poświęcił sporo czasu, aby zapoznać swoich widzów z planem rozwoju już wydanych tytułów: Trackmanii, Watch Dogs Legion czy For Honor. W tym kontekście ciekawą wiadomością jest poinformowanie o przedłużeniu wparcia dla gry Assassin’s Creed Valhalla na okres aż dwóch lat. Ma to wielki sens z punktu widzenia polityki produkcyjnej Ubisoftu.

REKLAMA

Odsłony Assassin’s Creed tworzone są współcześnie w cyklu podobnych do siebie trylogii. Valhalla zamyka etap serii rozpoczęty przez świetne Origins. Z kolei Ubisoft potrzebuje więcej czasu, by zaoferować graczom odsłonę rozpoczynającą nową, iście next-genową erę zakapturzonych zabójców. Jeśli dzięki takiemu rocznemu opóźnieniu otrzymamy lepszą, większą i piękniejszą produkcję, nie mam nic przeciwko.

Nieoczekiwaną gwiazdą Ubisoft Forward została gra Avatar: Frontiers of Pandora.

Zapowiedzi Frontiers of Pandora dokonał sam CEO gigantycznej korporacji. To oczywiście nie przypadek. Ubisoft pokazuje tym samym, jak istotnym projektem jest dla firmy interaktywny Avatar. Ten będzie czymś znacznie więcej niż po prostu grą na filmowej licencji. Przy pomocy Frontiers of Pandora Ubisoft chce na dobre wejść w nową erę konsol i narzędzi deweloperskich, korzystając ze zaktualizowanego silnika Snowdrop.

Avatar: Frontiers of Pandora będzie dostępny wyłącznie na konsolach dziewiątej generacji (PS5, XS) oraz komputerach osobistych. Możemy oczekiwać wielkiego, otwartego i pełnego detali świata, którego będziemy bronić przed zakusami uzbrojonych po zęby ludzi. Od polowań w gęstej i kolorowej dżungli po lot na grzbiecie swojego wierzchowca, Avatar: Frontiers of Pandora wykorzysta najlepsze motywy znane z kasowego filmu, rozszerzając uniwersum o nowe wydarzenia i bohaterów.

Moim osobistym faworytem jest taktyczne Mario + Rabbids Sparks of Hope.

Chociaż niespodzianka Ubisoftu została zepsuta przez pojawienie się tej gry na oficjalnej stronie Nintendo, wiadomość o nowym Mario + Rabbids wciąż niezmiernie cieszy. Pierwsza odsłona taktycznej przygody czempiona Nintendo i jego pozytywnie zakręconej drużyny była cudowną hybrydą, oferującą wiele godzin turowej rozgrywki przeplatanej uroczym - chociaż prostym - humorem.

Nadchodzące Sparks of Hope wprowadzi nowego przeciwnika, nowe elementy rozgrywki, nowych bohaterów oraz jeszcze większe zróżnicowanie lokacji: zamiast królestwa znanego z pierwszej odsłony, przyjdzie nam eksplorować cały kosmos składający się z przynajmniej kilku planet, na których wylądujemy wraz z drużyną. Niestety, w Mario + Rabbids Sparks of Hope zagramy dopiero w 2022 r. i wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Rainbow Six Extraction zamienia taktyczne odbijanie zakładników w walkę z potworami.

Zainspirowany gigantyczną popularnością strzelaniny Rainbow Six Siege, Ubisoft tworzy grę PvE ze znanymi i lubianymi operatorami. Korzeni nowego Extraction należy upatrywać w sezonowym wydarzeniu do Siege sprzed kilku lat, gdzie gracze walczyli z falami wrogów. Aktywność wywołała na tyle duże poruszenie w świecie Rainbow Six i przyciągnęła do gry tyle zaintrygowanych osób, iż Ubisoft postanowił przekuć tę formułę na zupełnie osobny tytuł.

Co najlepsze, dzięki uprzejmości Ubisoftu mieliśmy już okazję zagrać w Rainbow Six Extraction. Nasze wrażenia z kilku sieciowych sesji rozgrywanych razem z przedstawicielami innych polskich mediów znajdziecie na Spider’s Web w przeciągu kilku następnych godzin. Mam bardzo wiele przemyśleń i ciesze się, że w końcu mogę przelać je na klawiaturę.

Ubisoft Forward: wszystkie zwiastuny w jednym miejscu.

Poniżej znajdziecie wszystkie pozostałe zwiastuny zaprezentowane podczas Ubisoft Forward. Zarówno te dotyczące zupełnie nowych produkcji, jak również dodatków i aktualizacji dla już wydanych gier wideo. Miłego seansu:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA