REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wałęsa, potwory i PZPR. Znakomity polski horror zmierza na PS5

The Medium było jedyną xboksową grą, jaka przeznaczona była wyłącznie na konsole nowej generacji. Teraz jest to również gra na PlayStation. Odpowiedzialne za nią studio Bloober Team potwierdza plotki.

17.06.2021
9:44
The Medium na PlayStation 5
REKLAMA

O tym, że The Medium trafi na PlayStation 5, słyszeliśmy już wielokrotnie. Gra zdążyła być certyfikowana w wersji na konsole od Sony i w zasadzie oficjalne ogłoszenie wieści było formalnością. To nadciągnęło w formie zwiastuna, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Tak, The Medium będzie dostępne w wersji na PlayStation 5. Do tej pory gra była dostępna wyłącznie na platformach Xbox, Steam i Epic.

REKLAMA

Gra pojawi się w sprzedaży 3 września – w wersji cyfrowej i na płycie – i nie będzie tylko prostą konwersją. The Medium ma wykorzystać unikalne cechy konsoli PS5, a konkretniej jej niesamowitego gamepada DualSense. A także jej wysoką moc obliczeniową, bo gra polskiego studia Bloober Team ma na nią duży apetyt.

The Medium na PlayStation 5. Premiera we wrześniu.

„W jednej chwili spacerujesz po krakowskiej kamienicy, aby zaraz potem uciekać przed makabrycznym potworem w mrocznym wymiarze. Najpierw przeglądasz dokumenty dotyczące Solidarności, a później przeszukujesz stertę książek poświęconych przywoływaniu demonów. Specyficzne zderzenie dwóch światów to The Medium - najnowsza polska gra z zaskakująco dobrą intrygą” – jak czytamy w pouczającej recenzji od Szymona Radzewicza.

REKLAMA

The Medium może nie jest grą wybitną, ale bez wątpienia wielu uzna ją za bardzo dobrą. Zarówno za sprawą ciekawej opowieści i wciągających – choć prostych – zagadek, jak i też za sprawą wykorzystanej technologii. The Medium nie pojawiło się na konsolach Xbox One i PS4, bo nie spełniają one jego wymagań sprzętowych. Gra potrzebuje bardzo szybkiej pamięci, by móc realizować mechanikę podwójnych światów (dla zainteresowanych, więcej informacji w podlinkowanej wyżej recenzji). Nie ogranicza się też w rzucaniu wyzwania układowi graficznemu, oferując grafikę z częściowym śledzeniem promieni.

The Medium to gra polskiego studia Bloober Team. Choć powstała wyłącznie na PC i konsole Xbox, nie była wydana przez Microsoft. Jest dostępna bez dalszych opat dla abonentów Xbox Game Pass.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA