REKLAMA

Współzałożyciel CD Projektu będzie robił gry niby-retro. W planach jest 5 tytułów

Rozpikselowane gry niby-retro, odwołujące się estetyką do nostalgii za erą ośmio- i szesnastobitowców są dziś traktowane na równi z wielobudżetowymi grami AAA. Często też skradają im sprzed nosa branżowe nagrody, jak zrobiła to np. gra Celeste z 2018.

02.06.2021 19.23
Współzałożyciel CD Projektu będzie robił gry niby-retro. W planach jest 5 tytułów
REKLAMA

Nic dziwnego, że tego typu produkcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie wydawców. Wielu z nich (np. Devolver Digital lub Square-Enix), rozbudowuje swoje portfolio o gry indie, które odwołują się do estetyki z lat 90. XX wieku.

REKLAMA

Nie inaczej postanowił zrobić Michał Kiciński z CD Projekt, który wraz z Michałem Affelskim oraz Krzysztofem Paplinskim (obaj z Gaming Company) postanowił zawiązać spółkę Retrovibe, której celem działalności będzie publikowanie gier w stylu retro.

W grach indie kontakt z graczem jest najważniejszy

Liderzy Retrovibe postanowili postawić na kontakt z graczem w tych kanałach komunikacji, który gamerów obchodzi najbardziej. Na ich kanale Twitch w dni robocze będzie można oglądać programistów przy pracy. Gdy powstawał ten tekst można było podziwiać prezentację jednej z gier zapowiedzianych przez Retrovibe, czyli Janosik 2. Dzięki cross-promocji poprzednia część, czyli gra Janosik, dostępna jest na GOG za darmo. Jest to szybka platformówka w stylu retro.

 class="wp-image-1734018"
Kanał Retrovibe na Twitch

Zapowiedziane przez Retrovibe portfolio na początek to aż pięć gier, które ukażą się do końca 2022 roku.

Project Warlock 2

Pierwsza część tej gry była indykowym hitem. Retro-FPS w którym walczymy z hordami demonów zdobył nasze serca, jest więc duża szansa, że i kontynuacja się nam spodoba. Więcej o grze będzie wiadomo 13. czerwca w trakcie PC Gaming Show.

 class="wp-image-1734021"

B.I.O.T.A.

Biota to platformówka akcji, w której przejmiesz kontrolę nad jednostką komandosów wysłaną z misją zbadania kolonii górniczej, z którą urwał się kontakt. Gra ta wygląda na tzw. Metroidvanię.

Janosik 2

Janosik 2 to kontynuacja Janosika - platformówka o dzielnym rozbójniku z Tatr.

The Looter

Postapokaliptyczna gra przygodowa osadzona w dwóch wymiarach. Połączenie platformówki i strzelanki.

Shardpunk: Verminfall

Shardpunk to gra taktyczna, oparta na przetrwaniu w zespole. Prowadzimy grupę ocalałych przez opanowane przez zmutowane szkodniki miasto.

REKLAMA

O planach Michała Kicińskiego związanych z założeniem wydawnictwa zajmującego się grami indie pisaliśmy niedawno w naszym serialu CD PROJEKT. NIEKOLORYZOWANE na Spider's Web+

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA