REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pierwszy na świecie monitor z trybem Xbox Game Mode. Do tego dochodzi uwielbiany Ambiglow

Firma MMD produkująca monitory marki Philips zaprezentowała najnowszy monitor dla konsolowych graczy z serii Philips Momentum. Urządzenie jako pierwsze na świecie otrzymało certyfikat Designed for Xbox. Co to właściwie oznacza?

22.06.2021
17:27
Pierwszy na świecie monitor z certyfikatem Xbox. Do tego dochodzi uwielbiany Ambiglow
REKLAMA

O monitorach Philips Momentum dedykowanych konsolom pisaliśmy już w zeszłym roku. Zastanawiałem się wtedy, czy taki produkt ma sens, zestawiając go z wielkimi telewizorami w salonach, do których podłączamy Xboksy i PlayStation. MMD idzie jednak za ciosem, prezentując światu nową generację swojego urządzenia. Philips Momentum 559M1RYV zapowiada się naprawdę imponująco.

REKLAMA

Philips Momentum 559M1RYV to urządzenie idealnie pasujące do konsol Xbox Series oraz PlayStation 5.

 class="wp-image-1757559"

Sprzęt Philipsa wyposażono w 55-calową, 10-bitową matrycę VA o rozdzielczości 4K (3840 na 2160 pikseli) i maksymalnej częstotliwości odświeżania 144Hz. Dzięki aż trzem wejściom HDMI 2.1 monitor jest w pełni kompatybilny z konsolami dziewiątej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series. Takie platformy potrafią wyświetlać obraz 4K przy zachowaniu 120 klatek na sekundę, o ile podłączymy je do właściwego ekranu, jak np. 559M1RYV. Trzecie gniazdo możemy zachować dla niezwykle wydajnego komputera.

Wyświetlacz Philipsa otrzymał certyfikat VESA DisplayHDR 1000. Możemy więc spodziewać się bardzo jasnego i klarownego obrazu, z szerokim zakresem jasności i wsparciem standardów HDR. Ważnym elementem monitora są także głośniki Bowers&Wilkins 2.1 o mocy 40 W, zamknięte w małej grajbelce umieszczonej pod ekranem. Przewagą nad telewizorami - dociążonymi systemami SmartTV - ma być bezczelnie niski czas reakcji, wynoszący zaledwie 4 ms GtG.

Złącza :

  • DisplayPort 1.4 x 1 (3840 x 2160 @ 144 Hz)
  • HDMI 2.1 z CEC x 3 (3840 x 2160 @ 120 Hz)
  • USB-C (3840 x 2160 @ 120Hz)
  • USB-B x 1
  • USB 3.2 x 4
  • Audio Out

Philips wykorzystuje w monitorze Momentum jedno ze swoich flagowych rozwiązań: oświetlenie ścienne Ambiglow. Patent uwielbiany przez miliony miłośników filmów i seriali będzie potęgował wrażenia z rozgrywki, w czasie rzeczywistym tworząc barwną oprawę na trzech krawędziach urządzenia, odpowiadającą wydarzeniom mającym miejsce na samym ekranie.

Philips Momentum 559M1RYV jest pierwszym monitorem z oznaczeniem Designed for Xbox. Co to oznacza?

REKLAMA

Urządzenie posiada dodatkowy tryb wyświetlania opracowany we współpracy z Microsoftem, nazwany Xbox Game Mode. Wzorem takich trybów jak IMAX Enhanced czy Dolby Vision, XGM automatycznie dopasuje parametry obrazu do gry wideo i możliwości platformy Xbox Series, oferując użytkownikowi najlepsze możliwe wizualne doświadczenie. Taki certyfikat jest jednocześnie gwarancją przetestowania urządzenia przez inżynierów Xboksa, potwierdzających odpowiednio wysokie wrażenia wizualne podczas rozgrywki.

W pudełku razem z monitorem o masie 26,5 kg znajdziemy także przewody HDMI, DP, USB-C oraz kabel zasilający, a także dokumentację i wygodny pilot. Niestety, na ten moment cena urządzenia oraz jego dokładna data premiery nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA