1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Nowości w PeoPay KIDS. Dziecko zaloguje się odciskiem palca lub skanem twarzy i poprosi o zasilenie skarbonki

Lokowanie produktu

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao ma teraz nowe funkcje. Dziecko może poprosić rodziców o zasilenie konta, a logowanie stało się wygodniejsze. 

18.06.2021
9:12
Nowości w PeoPay KIDS. Dziecko zaloguje się odciskiem palca i poprosi o zasilenie skarbonki

PeoPay KIDS to oferta dla dzieci w wielu od 6 do 13 lat i ich rodziców. W jej ramach bank oferuje aplikację, kartę płatniczą i możliwość oszczędzania pieniędzy na konkretne cele w wirtualnych skarbonkach.

PeoPay KIDS ma wprowadzać dzieci w świat finansów, uczyć ich odpowiedzialności i rozważnego dysponowania środkami. Co istotne, nadzór nad finansami podopiecznych pełnią rodzice, ale dzieje się to w dyskretny sposób z poziomu panelu rodzica.

Dobre nawyki zdobyte w młodości - takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi - mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu.

- przekonywali przedstawiciele Banku Pekao podczas premiery usługi.

PeoPay KIDS ma nowe funkcje

Bank Pekao wdrożył właśnie nowe funkcje w aplikacji PeoPay KIDS. Z jednej strony ułatwią korzystanie z niej, z drugiej, zwiększą możliwości pozyskiwania środków.

Od dziś użytkownicy aplikacji mogą korzystać z zabezpieczeń biometrycznych i logować się do niej za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy. Żeby włączyć funkcję trzeba wejść w ustawienia aplikacji i zmienić sposób logowania na odcisk palca (w przypadku telefonów z Androidem i iPhone’ów) lub skan twarzy (funkcja FaceID w iPhonie).

Logowanie biometryczne jest niezwykle wygodne, a przy tym bazuje na indywidualnych cechach, które są odrębne u każdego człowieka. Taki sposób uwierzytelnienia przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa pozwala dziecku na szybki dostęp do aplikacji, bez konieczności używania kodu - 

mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A. 

Druga z zaprezentowanych funkcji spodoba się szczególnie dzieciom. PeoPay KIDS umożliwia teraz wysyłanie prośby do rodziców o zasilenie Skarbonki lub Portfela.

Uwagę zwraca nowoczesny sposób realizacji transakcji. Rodzice mogą skorzystać z hasztagu, by określić na jaki cel mają trafić pieniądze. Przykładowo, jeżeli wpiszą w tytule wpłaty #nakomputer, pieniądze trafią do odpowiedniej skarbonki zgodnej z celem. Oczywiście środki mogą przesyłać również inne osoby niż rodzice. Trafią wówczas do skarbonki „Różne”, skąd będzie można je przesunąć na wybrany cel.

Aplikacja PeoPay KIDS ma już rok

W czerwcu mija rok, odkąd PeoPay KIDS weszło do oferty Banku Pekao. PeoPay KIDS nominowane było do kilku nagród branżowych, a w kwietniu 2021 r. zdobyło tytuł Innowacji Miesiąca od EFMA. Ta międzynarodowa organizacja promuje wyróżniające się projekty z zakresu bankowości i ubezpieczeń. EFMA zrzesza 3300 podmiotów ze 130 krajów świata. PeoPay KIDS doceniło również jury konkursu „Przedsiębiorca Roku UW”, przyznając rozwiązaniu nagrodę za innowacyjność. 

Opisane nowości w aplikacji PeoPay KIDS są dostępne w wersji 1.3.0 lub wyższej.

Tekst powstał we współpracy z Bankiem Pekao.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze